Euro
9.7804
0.12%
Dolar
8.1116
0.05%
Altın
463.91
0.02%
Borsa
1.365
-0.87%
Bitcoin
459.990
0.57%
9ºC
İstanbul
Açık 9 C

  Donan Çıldır Gölü'nde atlı kızak keyfi

  Doğal güzellikleriyle turistlerin ilgisini çeken Doğu Anadolu Bölgesi'nin ikinci büyük gölü olan Çıldır Gölü'nde atlı kızak keyfi başladı.
  • 21.12.2015 - 10:43
  Donan Çıldır Gölü'nde atlı kızak keyfi

  Donan Çıldır Gölü nde atlı kızak keyfi #1

  Doğu Anadolu Bölgesi'nin ikinci büyük gölü olan ve yüzeyi tamamen buzla kaplanan Çıldır Gölü'nde gezinmek isteyen yerli ve yabancı turistler, atlı kızaklara binerek göl üzerinde kızak yapma keyfi yaşıyor.

  "BU GÜZELLİKLERİ HERKES GELİP GÖRSÜN"

  Atlı kızakçı Tekin Akçay, her yıl olduğu gibi bu yıl da güzel bir havada sezonu açtıklarını söyleyerek, "Göl'de buz kalınlığı 25 santimetreyi buldu. Atlı kızak keyfini yaşamak isteyenler artık rahatlıkla gelebilirler. Çıldır ilçesine 5 kilometre uzaklıkta olan Çıldır Gölü'nün bu güzelliklerini herkesin gelip görmesini istiyoruz. Çıldır Gölü doğayla iç içe ve insanlarımıza bu manzarayı yaşatmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

  Donan Çıldır Gölü nde atlı kızak keyfi #2

  "BU ALANA YATIRIM YAPILMASI LAZIM"

  Güneş ve soğuk havanın bir arada olduğunu söyleyen Vildan Akkaya, "Güneş ve soğuk bir arada, bulutlar beyaz örtü, her şey çok güzel. Bu kadar büyük bir alana sahip olan bir gölün donması çok ilginç ve çok güzel. Turizmin burada canlanması için, bu güzelliklerin değerlendirilmesi ve bu alana yatırım yapılması gerekiyor" diye konuştu.

  Donan Çıldır Gölü nde atlı kızak keyfi #3

  Donan Çıldır Gölü nde atlı kızak keyfi #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir