Euro
8.9955
-0.05%
Dolar
7.4149
0.14%
Altın
442.53
0.17%
Borsa
1.531
-0.57%
Bitcoin
238.102
-2.65%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C
  Düğün salonunu tekstil atölyesine dönüştüren Batmanlı girişimci, 70 kişiye iş verdi
  • Düğün salonunu tekstil atölyesine dönüştüren Batmanlı girişimci, 70 kişiye iş verdi

  Düğün salonunu tekstil atölyesine dönüştüren Batmanlı girişimci, 70 kişiye iş verdi

  Batman'ın Sason ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olan düğün salonunu tekstil atölyesine dönüştüren girişimci Şükrü Değirmenci, 70 kişiye de iş imkanı sağladı.
  • AA
  • 09.01.2021 - 00:04
  • Güncelleme : 09.01.2021 - 00:37

  Koronarivüs salgınıu, birçok sektörde olduğu gibi düğün salonlarını da olumsuz yönde etkiledi. Düğünler yapılamadığı için kapatılan salonlar, yeni iş imkanları arayanları için fırsat kapıları açtı.

  DÜĞÜN SALONUNU ATÖLYEYE ÇEVİRDİ

  İstanbul'da uzun yıllar tekstil sektöründe çalışan Şükrü Değirmenci, sonra memleketi Sason ilçesine döndü. İlçede iş olanaklarını araştıran Değirmenci, koronavirüs önlemleri kapsamında kapalı olan bir düğün salonunu kiralayarak tekstil atölyesine dönüştürmeye karar verdi.

  70 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLADI

  Daha önce düğün salonu olarak kullanılan mekanda atölye oluşturan Değirmenci, burada çoğunluğu köylerden gelen gençler olmak üzere 70 kişiyi istihdam etti.

  Düğün salonunu tekstil atölyesine dönüştüren Batmanlı girişimci, 70 kişiye iş verdi-Video

  Düğün salonunu tekstil atölyesine dönüştüren Batmanlı girişimci, 70 kişiye iş verdi #1

  "DAHA ÇOK GENCİ İŞ SAHİBİ YAPMAK İSTİYORUZ"

  Değirmenci, 30 yıl boyunca İstanbul'da tekstil sektöründe çalıştığını, yeniden döndüğü memleketi Sason'da tekstil çalışmalarına öncülük ettiğini söyledi.

  Salgından dolayı kapalı olan düğün salonunu kiralayarak tekstil atölyesi açtığını aktaran Değirmenci, "Allah izin verirse ilçemize ve ilçe halkımıza hizmet etmek gayretindeyiz. Özellikle pandemi sürecinden dolayı işsiz kalan gençlerimize iş olanağı sunmak istiyoruz. Allah izin verirse istihdam sayısını 120'ye çıkarmayı planlıyoruz. Personelimizin çoğu köylerden geliyor, işi olmayan gençlerimizi iş sahibi yapmaya, meslek öğretmeye çalışıyoruz." dedi.

  Düğün salonunu tekstil atölyesine dönüştüren Batmanlı girişimci, 70 kişiye iş verdi #2

  ÇALIŞANLAR İŞ FIRSATINDAN MEMNUN

  Çalışanlardan Sidar Aydın da atölye sayesinde iş sahibi olduğunu ve bunun mutluluğunu yaşadığını belirtti.

  Çalışarak ailesine destek verdiğini dile getiren Aydın, "Sağolsun Şükrü Bey İstanbul'dan gelerek ilçemizde atölyeyi açtı. Çalıştığımız için sevinçliyim." diye konuştu.

  Rukiye Yıldırım ise üniversiteden geçen yıl mezun olduğunu, bir işe yerleşinceye kadar atölyede çalışmaya karar verdiğini kaydetti.

  "İlçemizde bu tekstil atölyesinin işçi aldığını duydum, müracaat ettim ve işe başladım. Bizim gibi iş arayışında olanlara umut kapısı oldu." diyen Yıldırım, bu tür işletmelerin bölgede artması temennisinde bulundu.

  "HİÇ DENEYİMİ OLMAYANLAR İŞİ ÖĞRENİYOR"

  Pelda Aydın da atölye sayesinde meslek sahibi olduğunu vurgulayarak, "Daha önce düğün salonu olan bu alanda işletmemiz açıldı, işlerimiz iyi gidiyor. Aramızda ilkokul, ortaokul, lise, üniversite mezunu arkadaşlarımız var. Daha önce hiç tekstil deneyimi olmayan arkadaşlarımız burada bu işi öğreniyor. Bölgede bu tür yerlerin daha çok açılmasını istiyoruz." ifadesini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir