Euro
15.1216
-0.15%
Dolar
13.3563
-0.15%
Altın
789.5250
-0.06%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
555.510
-2.24%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C

  Dün akşam kaybolan eski Ülkü Ocakları Başkanı bulundu

  Antalya’da koruması ile birlikte silahlı kişiler tarafından kaçırıldığı söylenen Bursa Osmangazi eski Ülkü Ocakları Başkanı'na ulaşıldı.
  • 12.06.2015 - 15:26
  Dün akşam kaybolan eski Ülkü Ocakları Başkanı bulundu

  Dün akşam kaybolan eski Ülkü Ocakları Başkanı bulundu #1

  İş adamının yakınları, Çakır’ın Aksu İlçe Jandarma Komutanlığı’nda ifade verdiğini belirtiliyor.

  Turizm yatırımı için Bursa’dan Antalya’ya gelen ve Kundu bölgesindeki bir teknede koruması Hasan Altıntaş ile konaklayan Bursa Osmangazi eski Ülkü Ocakları Başkanı iş adamı Niyazi Çakır’ın (38) dün gece pompalı tüfek ve tabancalı kişiler tarafından kaçırıldığını iddia eden yakınları ve çalışanları jandarma ve polise suç duyurusunda bulunmuştu.

  SİLAH ZORUYLA GÖTÜRMÜŞLER

  Olayın perşembe akşamı saat 23.00 sularında gerçekleştiğini söyleyen iş adamının kardeşi Mehmet Çakır, hem Antalya’daki hem de Bursa’daki kolluk kuvvetlerine bilgi verildiğini söylemişti. Mehmet Çakır, “Ağabeyim ve korumasının silahlı 11 kişi tarafından Mardan Palace Otel’in arkasında bulunan bir işletmeden silah zoruyla götürüldüğünü öğrendim. Olayı ağabeyimin çalışanları ve görgü tanıkları da doğruladı” dedi.

  TEKNE SATIN ALACAKTI

  Kaçırıldığı iddia edilen iş adamından haber alınamayınca Kundu Jandarma Komutanlığı’na bilgi verdiklerini kaydeden Tahsin Çetin isimli çalışan ise şu bilgileri verdi: “Biz işletmede çalışan kişiler ve tekne sahipleri ile konuştuk. Patronumuzun silahlı 11 kişi tarafından zorla bir araca bindirildiğini söylediler. Biz de hemen polis ve jandarmaya haber verdik. Bu kişiler patronumuza polis olduğunu söylemişler. Jandarma olay yerinde saçma izleri buldu. Saatlerdir patronumuzdan haber alamıyoruz. Kendisi tekne satın alıp turizm yatırımı yapmak istiyordu. Olayın bununla alakalı olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca kendisi Bursa Osmangazi eski Ülkü Ocakları Başkanı'dır.”


  Görüş Bildir