Petrol
99.83
-0.18%
Euro
17.5489
0.01%
Dolar
17.2199
0.03%
Altın
963.27
0.06%
Borsa
2408
0.00%
Bitcoin
353.810
2.62%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Dünyadaki turizmcilere en çok güven Türkiye verdi

  45 ülkeden turizm sektörü temsilcilerine yönelik yapılan ankette; Türkiye, salgınından sonra en hızlı toparlanabilecek turizm destinasyonu olarak gösterildi.
  • AA
  • 18.05.2020 - 13:21
  Dünyadaki turizmcilere en çok güven Türkiye verdi

  Uluslararası Toplantı ve Düğün Turizmi Forumu (International MICE&Wedding Forum-IMWF2019), koronavirüs (Covid-19) salgını sonrasına ilişkin sektördeki ilgili segment karar vericilerin fikirlerine ulaşmak ve genel kanıyı ortaya koymak adına anket çalışması yaptı.

  Aralarında Almanya, ABD, Avustralya, Belçika, Fransa, Hollanda, İspanya, İtalya ve Rusya gibi ülkelerin bulunduğu 45 ülkedeki 822 firma ve 1.468 turizmciye, 9 soru yöneltildi.

  Dünyadaki turizmcilere en çok güven Türkiye verdi #1

  TÜRKİYE'NİN DAHA HIZLI TOPARLANABİLECEĞİ ÖNGÖRÜSÜ HAKİM

  Ankette salgın sonrası en hızlı toparlanabilecek turizm destinasyonları arasında Türkiye ilk sırada yer alırken, faaliyetlerini sürdürme noktasında en büyük başarıyı gerçekleştiren havayolu şirketleri arasında Türk Hava Yolları, ilk 5 firma arasında gösterildi.

  SALGIN SONRASI

  Anketin detaylarıyla ilgili  açıklama yapan Forumun Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy, forum olarak toplantı ve destinasyon düğünleri segmentinde sektörün dünya genelinde en önemli buluşma platformunu oluşturduklarını söyledi.

  EN GENİŞ ÇALIŞMA

  Yaptıkları anketin şu ana kadar kendi segmentinde hazırlanan en geniş kapsamlı çalışma olduğunu vurgulayan Ersoy, "Yaşanan pandemi etkilerini, destinasyonlar, hava yolları ve müşteriler açısından ele alarak, tahminler ve bu tahminler neticesinde ortaya çıkan iç görüleri yansıttık." dedi.

  Dünyadaki turizmcilere en çok güven Türkiye verdi #2

  TÜRKİYE'Yİ TAYLAND TAKİP ETTİ

  Katılımcıların yüzde 59'unun, müşterilerin salgın sonrası etkinlik amacıyla yurt dışı seyahatlerine katılmalarının biraz zaman alacağını düşündüğünü belirten Ersoy, "Salgın sonrası hangi turizm destinasyonlarının, ülkelerin en hızlı şekilde toparlanabileceği sorusuna ilişkin yüzde 12,2'lik bir oranla Türkiye ilk sırada yer aldı. Sektör, Türkiye'nin diğer ülkelere göre daha hızlı bu süreci atlatabileceğini düşünüyor. Türkiye'yi ise yüzde 11,7'lik bir oranla Tayland takip ediyor. Üçüncü sırada ise yüzde 9,2 oranla Çin bulunuyor." diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir