Petrol
110.7
-0.07%
Euro
17.2347
1.17%
Dolar
16.0601
0.84%
Altın
963.74
1.58%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
475.438
-1.27%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  Düzce'de camide esrarengiz olay

  Düzce’nin Akçakoca ilçesinde 3 gün boyunca vakit namazları sırasında esrarengiz kişiler cami cemaatinin ayakkabılarının içine "Müslüman olmak neyi gerektirir" başlıklı yazılar bıraktı.
  • 09.07.2014 - 11:26
  Düzce'de camide esrarengiz olay

  Akçakoca’da tüm camilerde özellikle öğle namazı sırasında cami cemaatinin ayakkabılarının içerisine yazılar bırakan esrarengiz kişiler polis tarafından aranıyor.

  Düzce de camide esrarengiz olay #1

  AYAKKABI İÇİNE DİNİ ÖĞÜTLER YAZDILAR

  Cami cemaatinin ayakkabıları içerisine bıraktıkları "Müslüman olmak neyi gerektirir" başlıklı yazının içeriği ise şöyle; "Hüküm vermek Allah’a aittir. Allah’ın indirdiği hükümlerle hükmetmezse işte onlar kafirdir. Gelelim oy verenlere; oy verenler de laikliğe ve demokrasiye bağlı kalacaklarına dair yemin edecek olan Allah’ın indirdiği hükümlerle, hüküm vermeyecek olan kimselere oy verip devletin başına idareci olarak getirdiklerinden dolayı imandan çıkarlar. Çünkü küfre rıza göstermek ve küfrü desteklemek küfürdür. Küfür sistemini ayakta tutmak kafirliktir" 

  Düzce de camide esrarengiz olay #2

  KAMERALAR İNCELENİYOR

  Akçakoca İlçe Müftüsü Mehmet Taşcı, İHA muhabirine yaptığı açıklamada "3 gündür, Akçakoca Merkez Cami dahil ve diğer camilerde özellikle namaz vakitlerinde cemaatin ayakkabılarına kimliği belirsiz esrarengiz kişilerce bu kağıtlar bırakılıyor. Biz bu konudaki işlemi polis ekiplerine şikayetlerimizi sunduk: Merkez camideki MOBESE kameralardan tespit edilmesi çalışmaları başladı. İlgili kurumlar bu konuda çalışıyorlar. Ben Halkımızı bu konuda uyarıyorum. Bu nevi yapılan işler İslam’a uymuyor. Bu nedenle böyle bırakılan yazılara itibar etmesinler ve ilgili kurumlara İlçe Müftülüğe ve İl Müftülüğüne derhal bu tür konuları bildirsinler" diye konuştu.

  Düzce de camide esrarengiz olay #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir