Petrol
109.2
-0.07%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
470.869
-3.14%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Ece Su'nun aile avukatından davayla ilgili açıklama

  Sirkeci'deki feribot kazasında hayatını kaybeden Ece Su'nun ailesi, ceza davasındaki şikayetlerini geri çekti. Aile avukatı konuyla ilgili yazılı açıklamada bulundu.
  • 11.07.2014 - 09:16
  Ece Su'nun aile avukatından davayla ilgili açıklama

  ecesu

  Sirkeci'deki feribot kazasında, vapura binmek üzereyken denize düşen otomobilde 5 yaşındaki Ece Su Yılmaz ve anneannesi Şaziye Güleren'in ölümüyle ilgili süren ceza davasındaki şikayetinden vazgeçen ailenin avukatı yazılı bir açıklama yaptı.

  "KAMU DAVASI AÇILMIŞ VE HALEN DEVAM ETMEKTEDİR"

  Aile adına avukat Ejder Demir'in yaptığı açıklama şöyle;

  "15 Mart 2014 günü meydana gelen feribot kazasında, müvekkilim Ebru Güleren Yılmaz ile eşi Aydın Yılmaz'ın kızları Ece Su Yılmaz hayatını kaybetmiş, aynı kazada Ebru Güleren Yılmaz ve Ebru Güleren'in anneleri, Mine Dalkılıç'ın kızkardeşi olan Şaziye Güleren de vefat etmiştir. Söz konusu kaza ile ilgili olarak sorumlular hakkında İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde kamu davası açılmış ve halen devam etmektedir.

  "HER HABERDE HAYATLARI YENİDEN ALT ÜSTÜ OLMAKTADIR"

  Müvekkillerim, hukukun üstünlüğüne ve yargının bağımsızlığına inanmakta olup, yaşadıkları bu vahim olayı psikolojik açıdan halen atlatmaya çalışmaktadırlar. Her duruşmada ve basına yansıyan her haberde aile aynı acıyı yeniden yaşamakta ve hayatları yeniden altüst olmaktadır. Açıkladığımız bu nedenlerle, müvekkillerim sorumlular hakkında kamu davası olarak devam edecek davadaki şikayetlerinden vazgeçmişlerdir.

  "TÜM ÖNLEMLERİN ALINMASINI DİLERİZ"

  Konu ile ilgili olarak tüm kamuoyuna hassas duygu ve düşüncelerinden ötürü teşekkür eder, benzer kazaların yeniden yaşanmaması için her ilgili tarafından gerekli tüm önlemlerin alınmasını dileriz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir