Euro
11.1944
1.03%
Dolar
9.6099
1.16%
Altın
553.99
1.61%
Borsa
1.468
0.88%
Bitcoin
605.005
-1.14%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C

  Edirne Türk Talebe Birliği'nden Cumhuriyet'e protesto

  Cumhuriyet gazetesinin Charlie Hebdo dergisinin karikatürlerini yayımlaması Edirne'de de protesto edildi.
  • 15.01.2015 - 20:57
  Edirne Türk Talebe Birliği'nden Cumhuriyet'e protesto

  Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Edirne Şubesi üyesi bir grup Cumhuriyet gazetesinin Charlie Hebdo dergisinden bazı karikatürleri yayımlamasına tepki gösterdi.

  Edirne Türk Talebe Birliği nden Cumhuriyet e protesto #1

  MTTB Edirne İl Başkan Yardımcısı Umut Şahinbaş, Eski Cami önünde toplanan ve çeşitli sloganlar atan grup adına yaptığı açıklamada, Fransa'nın başkenti Paris'te Charlie Hebdo dergisi çalışanlarına düzenlenen ve 12 kişinin hayatını kaybettiği olayı anımsattı.

  Edirne Türk Talebe Birliği nden Cumhuriyet e protesto #2

  Olaya ilişkin Fransa'da yürüyüş düzenlendiğini belirten Şahinbaş, "Aynı şekilde terör devletleriyle kol kola girip yürüyüşe katılan diğer ülke liderleri neden omuz omuza verip dünyanın diğer yerlerinde akan kanı durdurmamış, en azından bu yolda ortak hareket etme ve güç birliği yapma özverisini gösterememiştir" dedi.

  Edirne Türk Talebe Birliği nden Cumhuriyet e protesto #3

  Şahinbaş, Cumhuriyet gazetesinin dergiden bazı karikatürleri yayımlamasına tepki gösterdi. Yarın da gazetede dergiden karikatürler yayımlanacağını öğrendiklerini aktaran Şahinbaş, "Dünyanın pek çok bölgesinde yaşanan zulümlere göz yuman Cumhuriyet gazetesi bu yayını ile kimlere yaranmaya çalışmaktadır" ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir