Euro
15.2950
0.34%
Dolar
13.4589
0.25%
Altın
795.7460
0.00%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
569.226
-0.62%
3ºC
İstanbul
Açık 3 C
  • Edirne'de askeri yasak bölgeye giren Yunan polis ve kız arkadaşı serbest bırakıldı

  Edirne'de askeri yasak bölgeye giren Yunan polis ve kız arkadaşı serbest bırakıldı

  Yunanistan'dan Edirne'ye turistik amaçlı kız arkadaşı ile birlikte gelen polis memuru Valasoudis Manolis, askeri yasak bölgeye girdiği gerekçesiyle jandarma tarafından gözaltına alındı.
  • DHA
  • 07.12.2021 - 01:38
  Edirne'de askeri yasak bölgeye giren Yunan polis ve kız arkadaşı serbest bırakıldı

  Yunanistan'ın Dedeağaç kentinde Emniyet Müdürlüğü'nde polis memuru olarak görev yapan Valasoudis Manolis, özel aracı ve yanında bulunan ismi açıklanmayan kız arkadaşı ile Edirne'ye geldi.

  ASKERİ YASAK BÖLGEYE GİRDİ

  Özel otomobili ile gezen Manolis, sınıra yakın olan Doyran köyü yakınlarında askeri yasak bölgeye girdiği tespit edildi.

  Edirne de askeri yasak bölgeye giren Yunan polis ve kız arkadaşı serbest bırakıldı #1

  KIZ ARKADAŞIYLA BERABER GÖZALTINA ALINDI

  Jandarma tarafından gözaltına alınan Manolis ve kız arkadaşı, Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

  Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Yunan polis memuru Manolis ve kız arkadaşının üzerindeki cep telefonları ve materyalleri incelemeye alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

  Edirne de askeri yasak bölgeye giren Yunan polis ve kız arkadaşı serbest bırakıldı #2

  SERBEST BIRAKILDILAR

  Yunan polis memuru Manolis’in ifadesinde İpsala Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yaptıklarını belirterek, kız arkadaşı ile birlikte Edirne’de kent merkezine gelerek alışveriş yaptıklarını söyledi.

  Alışverişin ardından dönüşe geçtikleri ve cep telefonundaki navigasyona İpsala yazdığını anlatan Manolis, önüne iki yol çıktığını ve kısa yolu tercih edince askerlerin durdurduğunu belirterek, "Navigasyon güzergahını takip ederken, sınıra yakın bir yerde askerler bizi durdurdu, pasaportlarımıza el koyarak, bizi jandarmaya götürdüler. Biz alışverişe gelmiştik. Başka bir amacımız yok” dediği öğrenildi.

  Yunan polis memuru ve kız arkadaşı serbest bırakıldıktan sonra Yunanistan’ın Edirne Başkonsolosluğu görevlileri ile birlikte adliyeden ayrıldı.

  Edirne de askeri yasak bölgeye giren Yunan polis ve kız arkadaşı serbest bırakıldı #3

   

   


  Görüş Bildir