Petrol
93.7
0.05%
Euro
18.4355
0.87%
Dolar
18.0746
0.71%
Altın
1.018
0.11%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
427.357
-0.65%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C

  Edirne’deki sel baskını havadan görüntülendi - İzle

  Edirne’de yaşana sel ve su taşkınları nedeniyle, Tunca Nehri kıyısında bulunan Değirmenyeni köyü taşkın riskine karşı boşaltıldı. Kentte yaşanan sel felaketi, havadan görüntülendi.
  • 03.02.2015 - 03:30
  Edirne’deki sel baskını havadan görüntülendi - İzle

  edirne sel

  Bulgaristan’da yaşanan şiddetli yağışların ardından Meriç ve Tunca Nehirleri’nin su debileri hızla artmaya devam ediyor. Nehirlerdeki rekor artış civarda bulunan yerleşim birimlerini tehdit etmeye başladı. Nehir suyu etrafında bulunan toprak seddelerin üst sınırına yaklaştı.

  Edirne’deki sel baskını havadan görüntülendi

  İl Kriz Masası tarafından alınan kararlar doğrultusunda, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması Değirmenyeni köyünün boşaltılmasına karar verildi. Karar jandarma aracılığıyla köy muhtarına tebliği edildi. Seddelerin yakınlarında bulunan vatandaşlar eşyalarını tahliye etmeye başladı.

  KENTTE YAŞANAN SEL VE SU TAŞKINI HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

  Bulgaristan’da yaşanan şiddetli yağışların ardından, Tunca ve Meriç Nehirleri su debileri bir kez daha yükseldi ve Edirne sele teslim oldu. Yunanistan’dan Türkiye’ye, Edirne Merkez’den Karaağaç Mahallesi’ne ulaşımı sağlayan Lozan Caddesi, tarihi köprüler ve Sarayiçi Ermeydanı sular altında kaldı. Kentte yaşanan sel felaketinin boyutu havadan görüntülendi.

  RÖMORK ÜZERİNDE MAHSUR KALAN 6 KİŞİ HELİKOPTERLE KURTARILDI

  Edirne'de, Bulgaristan'daki aşırı yağışların ardından taşan Tunca ve Meriç Nehirleri'ndeki yükseliş sürerken, 6 kişi Karaağaç Mahallesi Lozan Caddesi'ndeki bir depoda traktör römorkunun üzerine mahsur kaldı. Sel zedeler, kente gelen askeri helikopterle mahsur kaldıkları römorktan kurtarıldı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir