Euro
9.3835
-0.05%
Dolar
7.8686
-0.04%
Altın
457.96
-0.02%
Borsa
1.342
1.28%
Bitcoin
135.954
-10.42%
9ºC
İstanbul
Açık 9 C
  Egemen Bağış: Gücün yetiyorsa sokma

  Egemen Bağış: Gücün yetiyorsa sokma

  AB Bakanı Bağış, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu'nun başörtüsü ile ilgili açıklamalarına sert cevap verdi.
  • 28.10.2013 - 23:44

  Egemen Bağış: Gücün yetiyorsa sokma #1

  CHP Genel Başkan yardımcısı Faruk Loğoğlu'nun meclise başörtüsü il gelecek olan milletvekilleri için 'gereğini yapacağız' demesi üzerine AB Bakanı Egemen Bağış açıklamalarda bulundu.

  GÜCÜN YETİYORSA SOKMA

  Bazı milletvekillerinin TBMM'ye başörtüsü ile gireceğini açıkladığını anlatan Bağış, şunları kaydetti: "Yıllar önce başörtülü bir milletvekilini yaka paça dışarı atma ayıbını yaşayan TBMM'yi, bu ayıptan AK Parti kurtaracak. Ben, demokrasi tarihimize geçecek bu 3 bayan milletvekilimizi tebrik ediyorum. CHP zihniyeti iflah olmaz. Bugün bir CHP Genel Başkan Yardımcısı çıkmış diyor ki; 'Bu meclise başörtülü kimseyi sokmayız' hadi gücün yetiyorsa sokma. Biz bu ülkede her vatandaşımızın dilediği gibi yaşamasının güvencesi olmaya devam edeceğiz. İsteyen başörtü takacak, isteyen mini etek giyecek. Herkes istediği gibi yaşacak ama başkasına da karışmayacak." Egemen Bağış, konuşmasının ardından toplantıdan ayrıldı.

  TÜRBAN SADECE BİR SİMGEDİR

  İşte Loloğlu'nun söylediği o sözler:  'Biz TBMM'nin geleneklerine sahip çıkacağız. Türban sadece bir simgedir, burada önemli olan zihniyettir. CHP içtüzüğün verdiği bütün imkanları kullanarak gereğini yerine getirecektir'

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir