Petrol
91.77
-0.62%
Euro
18.2701
0.14%
Dolar
17.9606
0.26%
Altın
1.023
0.17%
Borsa
2929
0.55%
Bitcoin
430.131
-0.89%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C

  Elazığ'da karakola Öcalan posteri asıldı

  Elazığ'ın Arıcak ilçesine bağlı Üçocak beldesi kırsalında karakol inşaatına giden BDP'liler, protesto gösterisi yaptı.
  • 22.07.2013 - 00:16
  Elazığ'da karakola Öcalan posteri asıldı

  Elazığ da karakola Öcalan posteri asıldı #1

  Üçocak beldesinde bulunan mevcut karakol, Dipni Barajı gölü altında kalacağı için beldeye 7 kilometre uzaklıktaki Aşık Tepesi'nde yeni karakol inşaatı başlatıldı.

  ÖCALAN POSTERİ AÇILDI

  Elazığ ve Diyarbakır'dan gelen BDP'liler, Üçocak beldesinden karakol inşaatının bulunduğu Aşıklar Tepesi'ne hareket etti. Belli bir noktaya kadar araçlarla giden BDP'liler daha sonra kalan mesafeyi yürümek zorunda kaldı. Kimsenin olmadığı inşaatta bulunan su tankına Abdullah Öcalan'ın bez posterini ve BDP bayrağını asan protestocular, karakol yapımını istemediklerini söyledi.

  "KARAKOLLAR SÜRECİN RUHUNA TERSTİR"

  Göstericilere hitap eden BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, "Biz halka söz vermiştik. Bu süreçte ve sonrasında Kürdistan'da, dağlarının neresinde olursa olsun, bir karakol temeli atılırsa, biz buna izin vermeyeceğiz. Halkımızla birlikte izin vermeyeceğiz. Dolaysıyla 6 aydır başlatılan bir müzakere süreci varsa, yeni yapılacak karakollar bu sürecin ruhuna terstir."dedi.

  "ÖCALAN'SIZ BARIŞ OLMAZ"

  BDP Elazığ İl Başkanı Turan Çelik de karakol yerine fabrika, hastane ve yol yapılması gerektiğini belirterek, "Olmazsa olmazımız sayın Öcalan, bir gün Kürdistan'ın kalbi Amed'de olacaktır. Eğer sayın Öcalan Amed'de olmadığı sürece, bunun adı ne barış olur, ne müzakere olur." dedi. Konuşmaların ardından göstericiler inşaattaki su tankını yerinden sökerek tepeden aşağı yuvarladı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir