Euro
15.2741
-0.09%
Dolar
13.6630
0.54%
Altın
793.4200
-0.15%
Borsa
1992
2.09%
Bitcoin
509.770
-3.10%
3ºC
İstanbul
Çok bulutlu 3 C

  Elazığ'da öğretmenler ve öğrenciler ildeki okullar için seferber oldu

  Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ndeki öğrenci ve öğretmenlerin, kentteki okullar için yürüttüğü kütüphane çalışmaları ilgi odağı oldu.
  • AA
  • 05.12.2021 - 22:01
  • Güncelleme : 05.12.2021 - 23:34
  Elazığ'da öğretmenler ve öğrenciler ildeki okullar için seferber oldu

  Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin ve öğretmenlerinin, kentteki okullar için yürüttüğü çalışmalar alkıi topladı.

  "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi kapsamında Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, 83 okula kütüphane kazandırılması için seferber oldu.

  ÖĞRENCİLER VE ÖĞRETMENLER SEFERBER OLDU

  Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen proje çerçevesinde, lisenin öğrencileri ve öğretmenleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda okullar için belirlenen listedeki ihtiyaçları karşılamak için harekete geçti.

  Öğrenciler ve öğretmenler okulları kütüphaneye kavuşturmak amacıyla seferberlik halinde kitaplık ve çalışma masası üretimi yapıyor.

  Hazırlanan eşyalar kamyonlara yüklenerek okullara ulaştırılıyor ve kurulumu yapılıyor.

  Elazığ da öğretmenler ve öğrenciler ildeki okullar için seferber oldu #1

  90 ÖĞRENCİ VE 5 ÖĞRETMEN ÇALIŞMALARI YÜRÜTÜYOR

  Lisenin Mobilya İç Tasarım Alan Şefi Yusuf Şahin, meslek lisesi olarak kentte kütüphanesi olmayan okulların malzemelerini ürettiklerini söyledi.

  Öğrencilerle kütüphane materyallerinin üretimini aralıksız sürdürdüklerini belirten Şahin, bölümde 90 öğrenci ve 5 öğretmenle çalışma yaptıklarını aktardı.

  Elazığ'da öğretmenler ve öğrenciler ildeki okullar için seferber oldu VİDEO

  "83 OKUL İÇİN 250 KİTAPLIK YAPTIK"

  İl Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen ihtiyaç doğrultusunda dolap, masa, sıra ürettiklerini anlatan Şahin, "83 okul için 250 kitaplık, 125 yonca masa, 21 idareci masası yapımına başladık. Çoğunu bitirdik. Okullarımıza montajını yapıyoruz" dedi.

  Bu çalışmalar sayesinde öğrencilerin kendilerini daha çok geliştirme imkanı bulduğunu vurgulayan Şahin, öğrencilerin teorik eğitimi uygulamaya dönüştürdüğünü ifade etti.

  Elazığ da öğretmenler ve öğrenciler ildeki okullar için seferber oldu #2

  "ATÖLYEMİZ ADETA FABRİKA GİBİ ÇALIŞIYOR"

  Şahin, "Atölyemiz adeta fabrika gibi çalışıyor. Öğrencilerimizle özverili şekilde çalışıyoruz. 2 hafta gibi bir sürede kampanya kapsamında 83 okuldan 40'ının kütüphane malzemelerini bitirdik ve okullara montajını yaptık. Bu çalışmalar öğrencilerimiz için çok faydalı oluyor. Burada gördükleriyle dışarıda kalifiye eleman olarak çalışma fırsatı yakalıyorlar" ifadelerini kullandı.

  "KENDİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE GELİŞTİRİYORUZ"

  Öğrencilerden Ömer Faruk Ardınç, kütüphanesi olmayan okullar için üretim yapmaktan mutlu olduğunu söyledi.

  Projeye destek için okul dışındaki vakitlerini atölyede değerlendirdiklerini dile getiren Ardınç, "Kütüphanesiz okulların mobilyalarını yapıyoruz. Kütüphanelerin boş kalmasını istemiyoruz. Masa ve dolap üretiyoruz. Kendimizi en iyi şekilde geliştiriyoruz" diye konuştu.

  Mustafa Kemal Tuncer de atölyede kesimden montaja bütün çalışmaları yaptıklarını kaydetti.

  Elazığ da öğretmenler ve öğrenciler ildeki okullar için seferber oldu #3


  Görüş Bildir