Petrol
87.19
-0.98%
Euro
18.0888
0.38%
Dolar
18.5325
0.08%
Altın
986.13
-0.14%
Borsa
3115
0.00%
Bitcoin
355.531
-1.01%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Elazığ'da sağlık çalışanları için 400 fidan dikildi

  Kentte koronavirüs ile mücadelede aktif görev alan sağlık çalışanları için oluşturulan hatıra ormanına 400 çam fidanı dikilirken, sağlık çalışanlarına teşekkür edildi.
  • AA
  • 13.05.2020 - 21:24
  Elazığ'da sağlık çalışanları için 400 fidan dikildi

  Elazığ Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Orman Bölge Müdürlüğü organizesinde, salgının yayılma riski nedeniyle evlerine gidemedikleri için Harput Kız Öğrenci Yurdu'nda misafir edilen sağlık çalışanlarının katılımıyla yurt kampüsü içerisinde oluşturulan hatıra ormanında 400 çam fidanı toprakla buluşturuldu.

  Dikilen her bir çam fidesinin gövdesine bir sağlık personelin isminin yer aldığı künye takıldı.

  İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat, yaptığı açıklamada, koronavirüs ile mücadelede ülke olarak dünyaya örnek olacak bir süreç yürütüldüğünü belirtti.

  Elazığ'da sağlık çalışanları için 400 fidan dikildi İZLE

  "MOTİVASYON İÇİN YAPTIK"

  Normalleşme sürecinde hiç kimsenin rehavete kapılmaması ve bugüne kadar uygulanan tedbirlere harfiyen uyması gerektiğini aktaran Polat, şöyle konuştu:

  "Bilim Kurulunun, Sağlık Bakanlığının önerilerine, tavsiyelerine uymamız gerekiyor. Hatta zorunlu olmadıkça evden çıkmamalıyız. Bu süreç gerçekten kolay elde edilmedi. Devletimizin, Sağlık Bakanımızın çok emeği oldu, bu emekler inşallah heba olmaz. Bu süreçte en büyük pay sağlık çalışanlarına ait. Sağlık çalışanları bizim için çok değerli. Onların motivasyonunu artırmak için hatıra ormanı oluşturduk."

  Elazığ da sağlık çalışanları için 400 fidan dikildi #1

  "TÜM İMKANLARI SEFERBER ETTİK"

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ise ülke olarak salgınla mücadelede gösterdikleri başarıdan dolayı sağlık çalışanlarına şükran borçlu olduklarını dile getirdi.

  Yaklaşık 2 aydır çok sayıda sağlık çalışanını yurtlarında misafir ettiklerini ve bugünlerin anısına yurt kampüsünde oluşturdukları ormanlık alana 400 çam fidanı diktiklerini belirten Eren, "1118 kapasiteli yurdumuzda yaklaşık 1 aydır sağlık çalışanlarımızı misafir ediyoruz. Onların daha mutlu ve motive olması adına burada tüm imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız." diye konuştu.

  Elazığ da sağlık çalışanları için 400 fidan dikildi #2

  "GERİDE BIRAKACAĞIZ"

  Eren, yaşanılan bu sürecin, sağlık çalışanlarının salgına karşı vermiş oldukları mücadelenin unutulmamasını dilediklerini anlatarak, "İnşallah bu salgın sürecini de hayırlısıyla geride bırakacağız." ifadesini kullandı.

  Elazığ da sağlık çalışanları için 400 fidan dikildi #3


  Görüş Bildir