Petrol
92.87
0.57%
Euro
18.2716
0.14%
Dolar
17.951
0.21%
Altın
1.025
0.31%
Borsa
2913
0.00%
Bitcoin
434.431
0.08%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C

  Elazığ'ın kadın güvenlik korucuları babalarının izinde

  Elazığ'da iki kadın korucu, emekliye ayrılan babaları gibi güvenlik korucusu olmayı tercih ederek, eli tetikte gözü ufukta nöbet tutuyor.
  • AA
  • 16.05.2017 - 12:40
  Elazığ'ın kadın güvenlik korucuları babalarının izinde

  İkisi de 20 yaşında olan Hilal Biçer ve Sümeyra Karabulut, diğer güvenlik korucularıyla Elazığ kırsalında görev yapıyor. Aldıkları zorlu eğitimin ardından babalarının yıllarca görev yaptığı dağları arşınlayan Biçer ve Karabulut, ekip arkadaşlarının da takdirini kazanıyor.

  Elazığ ın kadın güvenlik korucuları babalarının izinde #1

  GÖREVLERİNİ ÖZVERİYLE SÜRDÜRÜYORLAR

  Terörle mücadelede kritik noktalarda asker ve polisle omuz omuza mücadele veren Biçer ve Karabulut, görevlerini özveriyle sürdürüyor.

  Elazığ ın kadın güvenlik korucuları babalarının izinde #2

  "VATANIMI VE ASKERİMİ SEVDİĞİM İÇİN BU İŞİ SEÇTİM"

  Hilal Biçer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının en büyük çocuğu olarak bu görevi omuzladığını söyleyerek, "Başlarda silahtan korkuyordum ama bu işe girdikten sonra farklı olduğunu gördüm. Bu üniformanın içerisine girmek çok farklı bir duygu. Vatanımı ve askerimi sevdiğim için bu işi seçtim." diye konuştu.

  Elazığ'ın kadın güvenlik korucuları FOTO GALERİ

  Elazığ ın kadın güvenlik korucuları babalarının izinde #3

  "VATAN NÖBETİNİN ERKEKLERE ÖZGÜ OLMADIĞINI GÖSTERMEK İÇİN BURADAYIZ"

  Güvenlik korucusu başvurusunun kabul edilmesi ile eğitime çağrıldığını ifade eden Biçer, şunları dile getirdi:

  "Eğitimlerde erkeklere oranla biraz zorlandık. Süründük, şınav çektik, araziye çıktık, atış yaptık. Bunların sonucunda güzel bir şey elde ettiğimizi düşünüyoruz. Erkek güvenlik korucusu arkadaşlarla intikale çıkıp, arazi araması yapıyoruz. Vatan nöbetinin erkeklere özgü olmadığını göstermek için buradayız."

  Elazığ ın kadın güvenlik korucuları babalarının izinde #4

  "ÇOCUKLARIMIN BU GÖREVİ YAPMASINI ÇOK İSTERİM"

  Sümeyra Karabulut da babasının çocuklarından en azından birinin güvenlik korucusu olması arzusunu yerine getirmenin gururunu yaşıyor.

  Babasına haber vermeden yaptığı güvenlik korucusu başvurusunun kabul edildiğini ifade eden Karabulut, "Diğer kardeşlerimin hepsinin kendine göre işleri var. Ben de bu mesleğe talip oldum. Güvenlik korucusu olmayı istiyordum. Alımlar olduğunu duydum ve başvuru yaptım. Alındığımı duyunca gelip babama müjdeyi verdim." dedi.

  Elazığ ın kadın güvenlik korucuları babalarının izinde #5

  "KUTSAL BİR GÖREV"

  Karabulut, bir ay boyunca gördükleri eğitimlerde en başarılı oldukları kulvarın atış eğitimleri olduğunu vurgulayarak, "Bu görev kadınlar için zor olabilir ama biz vatan aşkı gözüyle baktığımız için bize kutsal olarak görünüyor. Hiç korkmuyoruz. Bu görev bana babamdan kalan bir görev. Ben de ileride çocuklarımın bu görevi yapmasını çok isterim, çünkü çok kutsal bir görev." değerlendirmesinde bulundu.

  Elazığ ın kadın güvenlik korucuları babalarının izinde #6

  "KADIN KORUCULARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ"

  Biçer ve Karabulut'un bulunduğu timin sorumlusu güvenlik korucusu başı Yılmaz Üner, kadrolarına yeni ve genç güvenlik korucularının katıldığını belirtti.

  Emekli olan korucu arkadaşlarının çocuklarının bayrağı devralmasına sevindiklerini belirten Üner, "Bunların içerisinde kız kardeşlerimiz de var. Hep beraber o hainlere karşı savaşacağız. Dökülen her şehit kanının hesabını o hainlerden soracağız. Kadın korucularımızla gurur duyuyoruz. Aynı şekilde bu görevi yapacağımıza inanıyoruz. Bir erkek ne yapıyorsa kadının da aynısını yapacağına inanıyorum. Askerimiz, polisimiz ve korucumuz omuz omuza verdikten sonra biz her şeyin üstesinden geleceğiz. Bunda komutanlarımızın bize katkısı da çok büyük." sözlerine yer verdi.

  Elazığ ın kadın güvenlik korucuları babalarının izinde #7

  Elazığ ın kadın güvenlik korucuları babalarının izinde #8


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir