Petrol
111.39
-0.11%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
487.724
3.22%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  Emniyet akaryakıt satışlarını takip edecek

  Emniyet Genel Müdürlüğü, bombalı araçlar için plaka bazlı akaryakıt satışlarını izleme imkanı veren otomasyon sistemini takip edecek.
  • 16.03.2016 - 09:11
  Emniyet akaryakıt satışlarını takip edecek

  emniyet

  Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, 17 Şubat’ta Ankara’da Merasim Sokak’ta yaşanan kanlı terör saldırısı sonrasında bomba yüklü araçları akaryakıt pompası üzerinden tespit etmek için sektörle 4 Mart’ta geniş kapsamlı bir toplantı yaptığı ortaya çıktı.

  AKARYAKIT OTOMASYON SİSTEMİ EMNİYET'E AÇILACAK

  Emniyet, bomba yüklü araçların tespiti ve takibi için dağıtım şirketlerinin bayilerindeki akaryakıt hareketlerini anlık olarak izlemesine olanak sağlayan “otomasyon sistemi”nin kendilerine de açılmasını talep etti. Sektör temsilcileri, otomasyon sisteminin Emniyet’e açılmasının sektöre ciddi tutarda ek maliyeti olacağını belirtti.

  "TERÖRÜN ÖNLENMESİ İÇİN ÖNEMLİ"

  Toplantıyla ilgili Habertürk'e konuşan bir sektör yetkilisi, “Emniyet ile ilk görüşme yapıldı. Başka toplantılar da yapılacak. Sistemin, genişletilmesi ve özellikle plaka bilgilerinin Emniyet’in istediği şekilde verilebilmesi için gündeme gelecek ek maliyet unsuru iletildi. Konuşulacak; sonuçta bu terör, gasp, hırsızlık gibi olayların önlenmesi için önemli. Bu toplantılar sonrasında devletin öngördüğü çerçevede hareket edilecek” dedi.

  SİSTEM PLAKA BAZLI AKARYAKIT SATIŞLARINI GÖSTERİYOR

  Sistem, yurt genelindeki 12 bin bayinin, sattığı ve tanklarında bulunan akaryakıta ilişkin online bilgi veriyor. Plaka bazlı olarak akaryakıt satışlarını da gösteriyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir