Petrol
110.84
0.77%
Euro
16.8357
0.21%
Dolar
15.797
-0.48%
Altın
945.23
0.28%
Borsa
2359
-0.58%
Bitcoin
482.639
0.56%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C
  Emniyet müdürü HDP'lilerin Nevruz kutlamasına izin vermedi

  Emniyet müdürü HDP'lilerin Nevruz kutlamasına izin vermedi

  Antalya'da HDP'lilerin halaylı Nevruz kutlamasına Emniyet müdürü "Patlama oldu, böyle bir günde halay mı çekilir" diyerek tepki gösterdi.
  • DHA
  • 19.03.2016 - 15:41

  HDP Antalya örgütü Nevruz Bayramı kutlayacakları gerekçesiyle HDP Kepez İlçe Başkanlığı önünde toplandı. Yaklaşık 50 kişilik grubun toplandığını gören Çevik Kuvvet ekipleri parti binası önünde ve karşısında TOMA ile önlem aldı.

  Emniyet müdürü HDP'lilerin Nevruz kutlamasına izin vermedi VİDEO

  ÖCALAN LEHİNE SLOGAN ATILDI

  HDP Milletvekili Garo Paylan, Antalya İl Eş Başkanları Zarife Atik ve Ahmet Kaya'nın sadece halay çekip açıklama yapacaklarını söylemeleri üzerine toplanan kalabalığa önce emniyet yetkilileri tarafından müsaade edildi. Ancak grup içerisinde Abdullah Öcalan lehine slogan atılması üzerine çevik kuvvet ekipleri gruba müdahale etmek üzere harekete geçti.

  GARO PAYLAN HALAY ÇEKİP EYLEMİ SONLANDIRACAĞIZ DEDİ

  Uyarı üzerine HDP'li Milletvekili Paylan, Nevruz ile ilgili bir konuşma yaptı ve halay çekerek eylemlerini sona erdireceklerini söyledi.

  Emniyet müdürü HDP lilerin Nevruz kutlamasına izin vermedi #1

  EMNİYET MÜDÜRÜ TEPKİ GÖSTERDİ: BÖYLE BİR GÜNDE HALAY MI OLUR, DAĞILIN

  Şube Müdürü Görücü ise "Sayın vekil siz gelmeden burada halay çekildi. Suç unsuru olan sloganlar atıldı. Lütfen artık dağılın. Herkes konuşmayı yaptı ve bitti. Bakın İstanbul'da bomba patladı, insanlar öldü. Şimdi bu ölümlerin üzerine halay mı çekeceksiniz? İnsanlar ölümlerde bayramlarını bile iptal eder. Halay çekmez size de yakışmaz" dedi.

  Bu sözler üzerine HDP Milletvekili Paylan, "Haklısınız" diyerek emniyet müdürlerinin yanından ayrıldı. HDP'liler bunun üzerine sessizce dağıldı.

   

  Emniyet müdürü HDP lilerin Nevruz kutlamasına izin vermedi #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir