Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
362.257
-0.19%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Emniyet yetkililerinden sosyal medya uyarısı

  Emniyet yetkilileri, bayram ziyaretleri veya tatil için evlerinden ayrılanları sosyal ağlarda resim paylaşımından kaçınmaları konusunda uyardı.
  • 05.10.2014 - 16:31
  Emniyet yetkililerinden sosyal medya uyarısı

  tatil

  Emniyet yetkilileri, bayram ziyaretleri veya tatil için evlerinden ayrılanları, "Facebook, Twitter ve Instagram" gibi sosyal ağlarda paylaşımdan kaçınmaları konusunda uyardı.

  Bayram tatillerinin hırsızlar tarafından fırsat görüldüğünü, tatilini başka şehirde geçirmeyi planlayanların evlerinde değerli eşya bırakmamalarını ve gerekli güvenlik önlemlerini almalarını isteyen Altınok, şu tavsiyelerde bulundu:

  EMNİYET YETKİLİLERİ UYARDI

  "Evden ayrılırken içeriye dikkatlice bakın. Pahalı elektronik eşyanın pencerelerden görünmüyor olmasını sağlayın. Bahçeye açılan camlarınız varsa sağlamlaştırın. Camların zorla açılmasını engellemek için arkasına ekstra sürgü taktırın. Arkanızdan uzaklarda olduğunuzu gösteren ipuçları bırakmayın. Bir yakınınızdan posta kutusuna bırakılan gazete, mektup, fatura ve el ilanlarını almasını isteyin. Anahtarınızı paspas altına, ayakkabı içine, elektrik ve su saati kutusuna bırakmayın. Evden uzun süre ayrı kalacağınızı yakın komşularınız dışında kimseye söylemeyin. Bir yakınınıza anahtarı vererek evi zaman zaman kontrol etmesini isteyin, gerektiğinde size ulaşabileceği telefon numaralarını bildirin."

  "DEĞERLİ EŞYALARINIZI EVDE BIRAKMAYIN"

  Eve uzun süre gelinmemesi durumunda perdeleri sıkı sıkı kapatmamanın veya evdeki ışığı açık bırakmanın hırsızları büyük ölçüde caydıracağına dikkati çeken Altınok, "Evinizin kapısını kilitlediğinizden emin olduktan sonra güvenli şekilde ayrılın. Kapının önüne ayakkabınızı bırakmanız, içeride birinin olduğu düşüncesiyle caydırıcılık taşır. Evlerinde kasa bulunsa dahi değerli ziynet eşyasını, altın ve paralarınızı ayrı kalacağınız evde bırakmayın. Tatilinize ilişkin bilgileri sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmayın" diye konuştu.


  Görüş Bildir