Petrol
113.25
1.18%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
480.725
-2.05%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Emrehan Halıcı Elektronik Parti sistemine geçti

  Ankara Bağımsız Milletvekili Emrehan Halıcı, Elektronik Parti'nin kuruluşunun ilk aşaması olan "www.eparti.org" internet sitesini hizmete açtı.
  • 16.10.2014 - 16:15
  Emrehan Halıcı Elektronik Parti sistemine geçti

  Emrehan Halıcı Elektronik Parti sistemine geçti #1

  CHP'den ayrılan Ankara Bağımsız Milletvekili Emrehan Halıcı, Elektronik Parti (eParti) fikrinin nasıl oluştuğunu, ne zaman bu partiyi kurmaya karar verdiğini ve bundan sonraki süreci anlattı.

  PARTİ HERKESİN DE YANINDA OLACAK

  Halıcı, "İnsanlar Elektronik Parti'nin faaliyetlerine evinde, ofisinde, yolda yürürken bile katkı sağlayabilecek. Hedefimiz kağıtsız, bez bayraksız, seçim otobüsü olmayan bir parti" diyen Halıcı, artık insanların "Partinin genel merkezine gidiyorum" demesine gerek kalmayacağını belirtti. Eline aldığı akıllı telefonu gösteren Halıcı, "Parti herkesin de yanında olacak" dedi.

  "TEKNOLOJİ SİYASETTE ÜST DÜZEL KULLANILMAK İSTENİYOR"

  Ticarette, bankacılıkta, sigortacılıkta, eğlence sektöründe, sağlıkta, eğitimde yani her alanda teknolojik gelişmelerden olabildiğince yararlanılırken, siyasette bundan yararlanılmamasının çok mantıklı bir durum olmadığını vurgulayan Halıcı,"Teknoloji siyasette üst düzey kullanılmak isteniyor ama bu daha çok tek yönlü oluyor, siyasiler sadece kendi mesajlarını halka iletmek için bunu kullanıyor. Halbuki Elektronik Parti girişiminde bulunan bizlerin isteği, sadece oy alma ve verme, propaganda amaçlı değil, siyasi süreçlerin bizzat tamamında yurttaşların ve o partiye üye olan insanların etkisi ve katkısı olsun." ifadelerinde bulundu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir