Petrol
88.16
3.03%
Euro
19.7236
0.48%
Dolar
18.6366
0.01%
Altın
1.076
-0.06%
Borsa
4975
0.00%
Bitcoin
326.432
1.55%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Engelli çocuğun bacağının kırıldığı iddiası

  Kahramanmaraş'ta engelli olan oğlunun terapi sırasında bacağının kırıldığını iddia eden anne, fizyoterapistten şikayetçi oldu.
  • DHA
  • 16.12.2019 - 14:23
  Engelli çocuğun bacağının kırıldığı iddiası

  Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde yaşayan Ayşe Bozdoğan, 15 yaşındaki yüzde 99 engelli oğlu Efecan Karataş'ı özel bir engelli rehabilitasyon okuluna götürdü.

  Efecan Karataş'ın gittiği okulda fizyoterapist tarafından bacağının kırıldığını ve hastane yerine eve gönderildiklerini söyleyen anne, şikayette bulundu.

  HASTANEDE BACAĞININ KIRIK OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

  Efecan ve refakatçisi olan annesi,  hastane yerine servisle evine gönderildi. Ailesi tarafından eve geldikten sonra hastaneye götürülen Efecan, muayenesinde sol bacağının kırık olduğu tespit edilince Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

  Engelli çocuğun bacağının kırıldığı iddiası #1

  "BACAĞINDAN ÇAT DİYE SES GELDİ"

  Efecan'ın annesi Ayşe Bozdoğan, karakola giderek fizyoterapist ve okul hakkında şikayetçi oldu. Ayşe Bozdoğan, fizyoterapistin bağdaş kurması konusunda Efecan'ı çok zorladığını öne sürerek, "Efecan'ı oturtmaya, bağdaş kurdurmaya çalıştı. Çocuk sürekli ağlıyordu, 'Hocam zorlamayın' dedim, o da 'Bir şey olmaz, ağlaması normal' dedi. Çocuk kasılmasına rağmen yine de bağdaş kurdurarak oturtmaya çalıştı. Bu sırada Efecan'ın bacağından 'çat' diye ses geldi. 'Hocam galiba bunun ayağı kırıldı' dedim o da 'Yok yok kırılmadı, lif atmıştır' dedi. 'Çocuğu acile götürelim' dedim ona da 'Yok' dedi. Bu arada çocuğun ağlaması kesildi ve beni de sakinleştirdiler." dedi.

  Engelli çocuğun bacağının kırılıp eve gönderildiği iddiası

  ''FİZYOTERAPİST HAKKINDA ŞİKAYETÇİ OLDUK''

  Daha sonra okul müdürünün geldiğini ve ona da ambulans çağırıp hastaneye götürmek istediğini söylediğini ancak kabul etmediğini söyleyen Ayşe Bozdoğan, şöyle devam etti: "Okul müdürü bizi servise bindirip, 30 kilometre mesafedeki Türkoğlu'na evimize gönderdi. Çocuğu kucağıma verip servisle gönderdiler ve çocuğum 30 kilometre ağlayarak, sapsarı kesildi. O ara eşimi arayıp durumu anlattım. Eşim çocuğu alıp Türkoğlu Devlet Hastanesi'ne götürdü. Hastanede doktorlar muayene ettiğinde 'Çocuğun ayağını çok kötü zorlamışlar, bacağı kırılmış. Direkt fakülteye götürün' dedi. Fakülteye götürdük ama çocuğumun enfeksiyon rahatsızlığı olduğu için hemen ameliyata almadılar ve 15 gün boyunca acı çekti. 15 gün sonra ameliyata aldılar. Biz daha sonra karakola giderek okul ve fizyoterapist hakkında şikayetçi olduk. Onların suçu benim üzerine attığını, 'Annesi kırdı, biz götürürken sağlamdı' dediklerini duydum. İnsan da biraz vicdan olmalı."

  Engelli çocuğun bacağının kırıldığı iddiası #2

  OKUL YÖNETİMİ SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

  Okul yönetimi ise iddiaların asılsız olduğunu belirterek, Ayşe Bozdoğan hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını ve olay gününe ait güvenlik kamerası görüntülerini de adli kurumlara teslim ettiklerini bildirdi.

  Engelli çocuğun bacağının kırıldığı iddiası #3


  Görüş Bildir