Petrol
92.66
-0.03%
Euro
18.2345
-0.06%
Dolar
17.9268
0.07%
Altın
1.024
0.20%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
433.551
-0.48%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Enkaz altında son nefesine kadar kardeşiyle konuştu

  İstanbul’da inşaatçılık yapan Vanlı Adem İlhan, enkaz altındaki ağabeyi ile son nefesini verene kadar telefonda konuştu
  • 24.10.2011 - 16:26
  Enkaz altında son nefesine kadar kardeşiyle konuştu

  Enkaz altında son nefesine kadar kardeşiyle konuştu #1

  Van'daki 7,2'lik depremin ardından hüzünlü hikayeler de ortaya çıkıyor. İstanbul'da inşaatçılık yapan Vanlı Adem İlhan, Erciş'te bir kahvehanenin enkazı altında kalan ağabeyi Çelik İlhan'la son nefesini verene kadar telefonla konuştu ve bugün de cenazesini almak için uçakla Van'a gitti.

  THY'ye ait bir uçakla yanında akrabalarıyla bu gün saat 12.00'de Van'a giden Adem İlhan, uçağa binmeden önce DHA muhabirine enkaz altındaki ağabeyi ile yaptığı konuşmada ona moral vermeye çalıştığını belirterek, şunları söyledi:

  "Depremi duyduğum anda önce köyümü aradım. Köydekiler sağdı. Daha sonra Erciş'te inşaatlarda çalışan 40 yaşındaki ağabeyim Çelik İlhan'ı aradım. Ağabeyim telefonu açtı. Önce sevindim ama enkaz altında olduğunu söyleyince paniğe kapıldım. Durumunun nasıl olduğunu sorduğumda, çok sıkışık bir yerde olduğu için nefes almakta zorluk çektiğini söyledi. Bir kolunun da taşların altında ezildiğini ve çok kanadığını söyledi. Hemen başka bir telefonla ilk yardım ve kurtarma ekiplerini aradık. Pazar günü olduğu için bir kahvede arkadaşlarıyla beraber otururken yakalanmış. Bir süre moral vermek için konuştum. Bir de telefonun şarjının biteceğinden korktum. Ancak bir saat sonra ağabeyimin sesi fısıltı haline geldi ve konuşamaz oldu. "

  Adem Çelik cenaze törenine katılmak için İstanbul'da beraber olduğu akrabalarıyla birlikte THY uçağı ile Van'a gitti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir