Euro
11.1881
0.98%
Dolar
9.6056
1.11%
Altın
555.27
1.84%
Borsa
1.464
0.56%
Bitcoin
609.127
0.97%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C
  Erbakan'ın ilk makam aracına talep yağıyor

  Erbakan'ın ilk makam aracına talep yağıyor

  Merhum Erbakan'ın ilk şahsi arabası olan ve bir süre makam aracı olarak kullandığı 79 model Volkswagen Golf marka otomobile "satın" diye her gün müşteri geliyor..
  • 22.01.2015 - 11:20

  Milli Görüş lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın, ilk şahsi otomobilli olan Alman yapımı 79 model dizel Volkswagen Golf marka otomobil ortaya çıktı. 12 Eylül 1980 darbesi öncesi alınıp hem makam aracı olarak hem de teşkilat çalışmaları için kullanılan emektar araba, halen Milli Görüş'ün işlerinde kullanılıyor.

  Erbakan ın ilk makam aracına talep yağıyor #1

  TÜRKİYE'Yİ GEZDİ

  12 Eylül 1980 darbesi öncesinde Erbakan bu otomobili, genel başkanlığını yaptığı Milli Selamet Partisi'nin (MSP) çalışmalarında makam aracı olarak kullandı. Partili yakın arkadaşları ile Türkiye'nin birçok yerine bu araç ile ziyaretlerde bulundu. 79 model otomobil, makam aracı olarak kullanılmasının yanı sıra bir süre de teşkilat çalışmaları için partili yetkililer tarafından kullanıldı.

  Erbakan ın ilk makam aracına talep yağıyor #2

  HALEN KULLANILIYOR

  Uzun yıllar kullanılan söz konusu otomobil, Ankara'daki parti genel merkezi önünde atıl durumda iken Erbakan Hoca tarafından Saadet Partisi Teşkilat Başkanı Hasan Bitmez'e hediye edildi. Bitmez, aracı tamir ettirdikten sonra bir müddet kendi kullandı. Bitmez daha sonra merhum Erbakan'ın yadigârı otomobili, Anadolu Gençlik Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Biten'e dergi çalışmalarında kullanması için emanet etti.

  Erbakan ın ilk makam aracına talep yağıyor #3

  HER GÜN MÜŞTERİSİ ÇIKIYOR

  Vahdet'ten Muhammet Erdoğan'ın haberine göre, Erbakan'ın otomobilini almak için neredeyse her gün müşteri geliyor. Müşterilere, "Bu araba satılık değil, manevi değeri var" denilerek talepleri geri çevriliyor. Arabaya binenler, 'Hoca'nın arabasına biniyoruz' diyerek mutlu oluyor. Selfie modasına ayak uyduran gençler, araba ile selfie çekip sosyal medyada paylaşıyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir