Euro
10.3736
0.63%
Dolar
8.8315
0.79%
Altın
497.52
1.35%
Borsa
1.392
-0.67%
Bitcoin
376.699
-1.28%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 19 C
  Erdoğan, AB'ye mülteci uyarısını yineledi

  Erdoğan, AB'ye mülteci uyarısını yineledi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB'ye "Tutuşmayın, vakti saati gelince bu kapılar da açılır" dedi.
  • AA
  • 24.10.2019 - 15:51
  • Güncelleme : 24.10.2019 - 15:51

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 105. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni’ne katıldı.

  Göçmenler üzerinden Avrupa Birliği'ne (AB) seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Kapıları açarız dediğim zaman tutuşuyorlar. Tutuşmayın, vakti saati gelince bu kapılar da açılır. Hadi bakalım, yüz binleri bir de siz ağırlayın." dedi.

  Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları;

  ''Yeni kaymakamlarımıza görev yerlerinde ve tüm meslek hayatlarında başarılar diliyorum. Kaymakam ifadesi yönetim sistemimizde temel devlet görevlerinden biridir. Kaymakam anayasamıza göre ilçelerde cumhurbaşkanı adına görev yapan en yüksek devlet görevlisidir. Kaymakamlık müessesi de Osmanlı Devleti'nden devralınmıştır. Kaymakamlarımız bekar veya evli şoförün yanına oturmalı, kamyonete erzak mı koyacak kışın kömür mü koyacak hepsini yüklemeli ev ev dolaşmalı. Kapıyı çalmalı veya içeriden gelen sese kulak vermeli. Kim geldi dendiğinde de kaymakam demeli. Kaymakam hemen kolileri veya kömürü odunu oraya indirivermeli.

  Bununla siz cumhurbaşkanınızın orada gören gözü duyan kulağı olmalısınız. Uluslararası bir mücadelenin içindeyiz. Yedi düvel saldırıyor, yedi düvele karşı dimdik ayakta duruyoruz, durmaya devam edeceğiz. Bağıranlar konuşanlar bunların hiçbirinin sınırı var mı? Yok.

  Erdoğan, AB ye mülteci uyarısını yineledi #1

  ÖNCE AYNAYA BAKIN

  911 kilometre sınırı olan Türkiye olarak eğer taciz ediliyorsak buna karşı sessiz kalamayız duramayız. Gereken neyse onu yapmaya mecburuz. Yaptık yapıyoruz ve yapacağız. İkinci Dünya Savaşı'nda 50 milyon insanın ölümünden sorumlu olanların bize insanlık dersi vermesini anlamıyoruz. Ruanda'da 1,5 milyon insanı öldüreceksin bize insanlık dersi vermeye kalkacaksın. Önce aynaya bakın. Bizim tarihimizde böyle bir şey asla yok.

  Erdoğan: Vakti gelince kapıları açarız VİDEO

  KAPILARI AÇARIZ DEDİĞİM ZAMAN TUTUŞUYORLAR

  Güvenli bölge bizim gündemimize bugün girmedi Obama'nın döneminde girdi. O zaman tüm dünya liderlerine söyledim. 'Ülkeme yönelik milyonlarca insan iltica ediyor. Bunu nereye kadar kaldıracağız? Gelin elinizi taşın altına sokun' dedik, hepsi lafta kaldı. 'Dünyada hiçbir ülke sizin bu yaptığınızı yapmadı' dediler. Bal bala demekle ağız tatlanmıyor. Balı getir de bir yiyelim. Dün Avrupa Parlamentosu Suriye'de uçuşa yasak bölge teklifi yapıyor. Oluk oluk kanın aktığı o günlerde kimse bu teklife dönüp bakmamıştı. Şimdi birden bu tür konular akla geliyor. AB'nin sonu bu samimiyetsizliği ve iki yüzlülüğü yüzünden gelecektir. Bu gidiş iyi değil. Brexit bunlar durup dururken olmadı. Kapıları açarız dediğim zaman tutuşuyorlar. Tutuşmayın, vakti saati gelince bu kapılar da açılır. Hadi bakalım, yüz binleri bir de siz ağırlayın. Paranız var güçlüsünüz, Yunanistan'a 100 kişi gidince bizi telefonla arıyorsunuz. Burada 4 milyon var. Kararlıyız.

  Erdoğan, AB ye mülteci uyarısını yineledi #2

  BİZİM SORUNUMUZ TERÖR ÖRGÜTLERİNİN TA KENDİSİYLE

  Bizim Suriye'nin topraklarında gözümüz yok. Bizim Suriye'de de Türkiye'de de Kürt kardeşlerimizle herhangi bir sorunumuz yok. Bizim sorunumuz terör örgütlerinin ta kendisiyledir. Batı Kürtler aşağıya, Kürtler yukarı. Böyle diyerek terör örgütlerinin adını vermeyerek Kürtler dediğiniz zaman, Kürt kardeşlerimizi adeta teröristler olarak vasıflandırmış oluyorsunuz. Bu yanlış bir şey.

  Erdoğan, AB ye mülteci uyarısını yineledi #3

  795 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

  Teröristleri muhatap alan liderler var. Bu ne menem iştir? Onları muhatap alıp şımartıyorlar. Devasa ülkelerin liderleri teröristlerle görüşüyor. Dünya liderleri teröristi masaya oturtup çözüm arıyor. Şu ana kadar bölgede kontrolümüze geçen alan büyüklüğü 4 bin 220 kilometrekareye ulaştı. Teröristlerin kayıpları da 795'i buldu."

  Erdoğan, AB ye mülteci uyarısını yineledi #4

  Erdoğan, AB ye mülteci uyarısını yineledi #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir