Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
563.450
-0.91%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C

  Erdoğan'a suikast girişimi davasında Adli Tıp kararı çıktı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişimi davasında Adli Tıp Kurumu'ndan çıkan rapora göre silahın ateşlendiği ancak patlamadığı belirtildi.
  • 27.01.2015 - 15:54
  Erdoğan'a suikast girişimi davasında Adli Tıp kararı çıktı

  Erdoğan a suikast girişimi davasında Adli Tıp kararı çıktı #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Sultangazi Belediyesi Ek Hizmet binasının açılış töreninde suikast girişiminde bulunduğu iddia edilen Ferhat Yıldız'ın yargılanmasına devam edildi.

  İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Ferhat Yıldız ile mağdur müşteki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Ferah Yıldız katıldı.

  "TETİĞE BASILDI"

  Mahkeme heyeti başkanı, Adli Tıp Kurumu Fizik İhtisas Dairesi'nden olayda kullanıldığı belirtilen silaha ilişkin raporun geldiğini ve raporda, "Tabancanın çalışır vaziyette olduğu, atış yapmasında bir aksaklık olmadığı, ateşleme iğnesinin mermiye çarpmış olduğu ama patlamamış olduğu, bunun da değişik nedenlerden ortaya çıkabileceği" şeklinde ifadelerin yer aldığını söyledi.

  DURUŞMA ERTELENDİ

  Heyet, gelecek celseye kadar esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için dosyanın cumhuriyet savcısına gönderilmesine ve sanık Ferhat Yıldız'ın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

  Ferhat Yıldız, "Tasarlayarak öldürmeye teşebbüs, ruhsatsız silah bulundurmak ve hakaret" suçundan 15 yıldan 26 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir