Euro
9.4172
-0.68%
Dolar
7.9323
-0.25%
Altın
461.11
-0.19%
Borsa
1.325
0.34%
Bitcoin
150.988
-1.25%
9ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 9 C
  Erdoğan'dan gardiyanına ziyaret

  Erdoğan'dan gardiyanına ziyaret

  Erdoğan 80 darbesi öncesinde, cezaevinde geçirdiği bir günlük sürede kendisine yardım eden Fehmi Kanlı'yı ziyaret etti.
  • 07.10.2013 - 08:04

  Erdoğan dan gardiyanına ziyaret #1

  Başbakan Erdoğan, o dönem onbaşı asker olan; cezaevinde kendisine yemek getiren ve yatacak yer gösteren gardiyanını unutmadı. 

  Erdoğan, Kanlı'nın Ceyhan Sarısakal Mahallesi'ndeki evine eşi Emine Erdoğan ve bazı bakanlarla birlikte geldi. Başbakan Erdoğan'ın ziyareti yaklaşık iki saat sürdü.

  Ziyaretin ardından Başbakan Erdoğan evin bulunduğu sokakta toplanan vatandaşlarla da sohbet etti. Erdoğan, daha sonra Ceyhan'dan ayrıldı.

  Erdoğan dan gardiyanına ziyaret #2

  'BAŞBAKAN ÇOK VEFALI'

  Gazetecilerin ziyarete ilişkin sorularını yanıtlayan Kanlı, Başbakan Erdoğan ile 35 yıllık bir dostlukları bulunduğunu ifade etti. Adana'ya gelen Erdoğan'ı evine davet ettiğini belirten Kanlı, Erdoğan ve beraberindekilere ev yemekleri ikram ettiğini söyledi. Sohbetlerinde gençlik yıllarını, Metris Cezaevi'nde Erdoğan'ın tutulduğu günü ve güncel meseleleri konuştuklarını aktaran Kanlı, 'Eski günleri yad ettik. Sıkıntılı günleri ve güzel günleri hatırladık. Kendisi muhteşem bir insan, vefalı bir kişi. Bizi onurlandırdı. Ailelerimiz birbiriyle sohbet etti' dedi.

  ERDOĞAN YÜZÜNDEN FALAKAYA YATIRILDI

  Erdoğan, Kanlı'ya AK Parti Milletvekili Hüseyin Besli ve şair Ömer Özbay'ın kaleme aldığı ‘Recep Tayyip Erdoğan - Bir Liderin Doğuşu’ kitabını da hediye etti. Kitapta Başbakan, Fehmi Kanlı ile tanışma hikayesine de yer veriyor. Metris Cezaevi’nde onbaşı olan Fehmi Kanlı'nın kendisine yemek getirdiğini, bu yüzden Kanlı'nın falakaya yatırıldığını anlatıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir