Euro
10.1163
-0.06%
Dolar
8.5547
-0.05%
Altın
496.36
0.24%
Borsa
1.36
0%
Bitcoin
341.498
7.94%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Erdoğan'ın imzası logo olsun önerisi

  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ne Erdoğan'ın imzası logo olsun isteği..
  • 21.02.2012 - 15:27
  Erdoğan'ın imzası logo olsun önerisi

  Erdoğan ın imzası logo olsun önerisi #1

  Rize Üniversitesi'nin adının "Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi" olarak değiştirilmesi kararı TBMM'ye onay için gönderilirken, Rize'de bu kez de üniversitenin yeni logosu için arayış başladı. Rize Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Sekreteri Mustafa Çakır, logonun Başbakan Erdoğan'ın imzası olmasını önerdi.

  ERDOĞAN DA OLUR DEDİ

  Kentte 2006 yılında kurulan Rize Üniversitesi'nin isminin Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak değiştirilmesi için üniversite senatosunun aldığı karar YÖK Genel Kurulu'ndan geçtikten sonra onay için TBMM' ye gönderildi. Onayın ardından Recep Tayip Erdoğan Üniversitesi adını alacak Rize Üniversitesi'nin kentin yeşil doğası ve çayı ile Karadeniz'den esinlenerek tasarlanan mevcut logosunun da değiştirilmesi kararı alındı. Bu yönde Rize Üniversite'si heyetinin Başbakan Erdoğan'dan da "olur" aldıkları belirtildi.

  LOGO ERDOĞAN'IN İMZASI OLSUN

  Rize Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Sekreteri Mustafa Çakır, logo için çeşitli kurumların çalışma yaptığını kendisinin de bu yönde bir çalışma içinde olduğunu söyledi. Çakır, "Logo için çeşitli kesimler farklı önerilerde bulunuyor. Benim önerim de Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası oldu. Bu bir fikirdir. Ben de fikrimi belirttim" diye konuştu.

  RİZE ÜNİVERSİTESİ

  Rize Üniversitesi 17 Mart 2006 tarihinde kuruldu. Üniversitede 6'sı aktif olmak üzere 8 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksekokul, 5 meslek yüksekokulu ve 600 civarında öğretim elemanıyla birlikte 12 bin öğrenci bulunuyor. Mevcut yapısıyla Rize Üniversitesi Fen ve Sosyal Bilimler ağırlıklı bir üniversite konumunda yer alıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir