Euro
9.687
-0.31%
Dolar
8.1445
-0.06%
Altın
453.15
-0.2%
Borsa
1.365
-0.77%
Bitcoin
508.748
3.57%
Vakıf Katılım
kalan süre
Sahur
04:54
Öğle
06:24
İkindi
13:10
İftar
16:50
Yatsı
19:46

  Erdoğan'ın posterini asan partili istifa etti

  CHP binasına Başbakan Erdoğan'ın posterini asan AK Parti üyesi Zafer Öztürk, partiden istifa ettiğini açıkladı.
  • 25.04.2013 - 12:31
  Erdoğan'ın posterini asan partili istifa etti

  Erdoğan ın posterini asan partili istifa etti #1

  Kocaeli'nin Kartepe İlçesi'nde bulunan, Cumhuriyet Halk Partisi'nin de kiracısı olduğu binasına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın posterini asan Zafer Öztürk isimli şahıs AK Parti üyeliğinden istifa etti.

  İSTİFA GEREKÇESİNİ AÇIKLADI

  Binaya Başbakan Erdoğan'ın afişini, başbakanın icraatlarını beğendiği için astığını ifade eden Öztürk, AK Parti üyeliğinden istifa ettiğini belirterek şöyle konuştu: "Binaya yaklaşık 15-20 gün önce Başbakan'ın resmini asmıştım. Bunu siyasi güdüm olarak değil, başbakanın icraatlarını beğendiğim için, barışı beğendiğim için asmıştım. Çünkü askere giden çocuklarımız kim olursa olsun öldü mü, kaldı mı diye telefon başında nöbet tutuyoruz. Kim inanır, inanmaz ben bilmem. AK Parti'nin beni kurup da milletin üzerine saldığını düşündükleri için dün AK Parti'den istifa ettim. Bundan sonra özgürüm, tek başıma mücadele edeceğim ve Bülent Sarı'yı çirkin siyaset yaptığı için kınıyorum. Ben oraya başbakanın resmini asmasaydım Mao'nun veya Stalin'in resmini mi asacaktım. Beni tehdit ediyorlar. Posteri oradan almazsan ya canına kastederiz ya da belden aşağı vururuz. İstedikleri kadar vursunlar. Zaten onların yapacağı budur."

  "BAHÇELİ DE OLSA KILIÇDAROĞLU DA OLSA..."

  Binadaki başbakan posterini, eşlerinin dostlarının yanında başları dik gezmeleri için indirdiğini söyleyen Öztürk, başbakanın yerinde Bahçeli de olsa, Kılıçdaroğlu da olsa sahip çıkacağını ifade ederek şunları söyledi: "Düşündüm taşındım. Bunu fazla uzatmak istemiyorum. Çünkü benim de çoluğum, çocuğum var. Onlara da saygı duyuyorum. Eşlerinin, dostlarının yanınna başı dik gezmelerini istiyorum ve bu nedenle kaldırdım. Çünkü bu başbakan benim kalbimde. Ben şu an Ak Parti'den istifa ettim, ama başbakan herkesin başbakanı. AK Parti'nin de başbakanı, BDP'nin de, CHP'nin de. Bugün onun yerine kim olsa ona sahip çıkarım. Bahçeli de, Kılıçdaroğlu da olsa sahip çıkarım. "

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir