Petrol
96.82
-0.60%
Euro
18.5431
0.70%
Dolar
17.9487
0.45%
Altın
1.03
0.09%
Borsa
2873
1.55%
Bitcoin
437.250
5.25%
24ºC
İstanbul
Bulutlu 24 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli araba açıklaması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli araba açıklaması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Toplantısında konuştu.
  • 18.05.2017 - 17:29

  TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomide yeni bir atılım hazırlığı yapıldığı söyledi.

  "ARABA ÇIKARAMIYORSAK, DÜKKANI KAPATALIM"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobil üretimiyle ilgili iş adamları, "Dünya çapında bilinen markalara ihtiyacımız var. İşadamlarımızın bu konuda arkasındayız. Yerli otomobil konusunda adım atılmaması düşündürücü. TÜSİAD üyelerinden cesaretli adım bekliyoruz. Şu salondan babayiğit çıkmıyorsa dükkanı kapayalım." dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan yerli araba açıklaması #1

  Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

  "Türkiye 3 kat büyüdüyse, buradaki iş adamları 5 adamlarının işleri 5 kat büyüdü. Sırrınız nedir diye soranlara 'istikrar ve güven' demişimdir. 2008 krizinde Türkiye ile ilgili 'Bizi teğet geçecek' demiştim. Birileri dalga geçti. Halbuki ben Türkiye'nin farkında olarak bunu söyledi. Son birkaç yılın zorlu geçtiğini biliyorum. Türkiye, 2013 yılından beri başlayan saldırılarla başetme durumunda kalmıştır.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan yerli araba açıklaması #2

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli araba açıklaması VİDEO

  "EN KÖTÜSÜ GERİDE KALDI"

  Başka ülkelerin bir tanesini bile atlatamayacağı işleri atlatan Türkiye'nin bir parça yorgunluk alametini göstermesi yadırganamaz. Ama en kötüsü geride kaldı. 16 Nisan sonrası kendimize yeni pazarlar aramaya başladık. Kuveyt'te 4.5 milyar dolarlık havalimanının temelini attık.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan yerli araba açıklaması #3

  "YENİ ATILIMIN HAZIRLIKLARINI YAPIYORUZ"

  Ekonomide yeni atılım döneminin hazırlıklarını yapıyoruz. Altyapıyı büyük ölçüde kurduk. Her yıl 1 milyon istihdam oluşturmak zorundayız. Rusya pazarındaki yaşananlar bizi yeni yerler aramaya zorlamıştır. Büyüme hızını yükseltmek için yeni önlemler aldık. Teşvik sistemini iyileştirdik.''

  BEN BU MİLLETİN İZZETİNİ ŞEREFİNİ AYAKLAR ALTINA ALDIRMAM

  Fransa'nın bir Dışişleri Bakanı, 'Boşuna çabalıyorsunuz sizi almayacaklar' dedi. Fasıllarla ilgili elimizden gelen tüm gayretleri gösteriyoruz. Türkiye Cumhuriyet'inin Cumhurbaşkanı'na saldıracaksınız, Bakanlarıma izin vermeyeceksiniz, biz hala ne olur bizi alın... Arkadaşlar kusura bakmayın... Herhalde sizi kapınızda bekleten bir muhatabınızla bir yere kadar beklersiniz. Ben bu milletin izzetini şerefini ayaklar altına aldırmam.

  OHAL MESAJI

  OHAL,işlerin sağlıklı yürümesine yönelik bir adımdır. Ülkemizin yıkılmasına yönelik operasyon yapıldı. 249 şehidimiz var. Her şey huzara kavuşmadan biz OHAL'i kaldıramayız."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir