Euro
9.5231
-0.01%
Dolar
8.0015
-0.05%
Altın
465.15
-0.01%
Borsa
1.321
0%
11ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 11 C
  Erhan Tuncel yakalandı

  Erhan Tuncel yakalandı

  Dink davasında hakkında yakalama kararı bulunan Erhan Tuncel gözaltında.
  • 23.10.2013 - 16:19

  Erhan Tuncel yakalandı #1

  Hrant Dink'in öldürülmesiyle ilgili açılan davada, hakkında yakalama kararı çıkarılan ve 38 gündür aranan Erhan Tuncel yakalandı. 

  "MEMLEKETE HİZMET ETMENİN BEDELİ BUDUR" DEDİ

  Kumburgaz'da yakalanan Dink Davası'nın firari sanığın Erhan Tuncel asayiş şubesine bağırarak girdi. Tuncel yüksek sesle, "Memlekete hizmet etmenin bedeli budur, Adnan Menderes'in idam edildiği gün tutuklanma bir şereftir" dedi.

  15 İÇİNDE TESLİM OLACAĞIM

  Hakkında yakalama kararı bulunan Erhan Tuncel, Star Gazetesi'nden Helin Şahin'e konuşmuş ve '15 gün içerisinde teslim olacağım' demişti. 

  "AİHM'E DİLEKÇE YAZIYORUM"

  Tuncel röportajında şöyle demişti: "Kaçmıyorum. AİHM’e kapsamlı bir dilekçe ile yeni savunmamı hazırlıyorum. 15 gün içinde bitirmeyi düşünüyorum. Tamamladıktan sonra hemen teslim olacağım” 

  SUİKAST ÜZERİME YIKILDI

  Tuncel, AİHM’e vereceği dilekçesinin içeriğiyle ilgili şunları söyledi: "Kimliğimin deşifre edilmesi, sanık konumuna sokulmam, gayri-resmi dinlenmem cinayetin planlandığına dair tüm istihbaratları vermeme rağmen eylemin şahsıma yıkılması ve uzun tutukluluk süresi ile lehimde olan hususların kararlara yansımamasını kapsayacak. AİHM daha önce verdiği Dink kararında 5 maddeden Türkiye’yi mahkum etmişti."

  Erhan Tuncel'in gözaltına alındığı o anlar

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir