Euro
9.5052
-0.12%
Dolar
7.8431
-0.24%
Altın
461.23
-0.19%
Borsa
1.325
0.02%
Bitcoin
149.351
1.19%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C

  Erkek çocuğa tecavüz etti kefaletle serbest kaldı

  Bayburt'ta evden kaçan 13 yaşındaki G.G, otostopla Erzurum'a gitmeye çalışınca tecavüze uğradı.
  • 08.10.2013 - 13:32
  Erkek çocuğa tecavüz etti kefaletle serbest kaldı

  Erkek çocuğa tecavüz etti kefaletle serbest kaldı #1

  Bayburt'tan geçen 19 Nisan günü Erzurum'a gelirken otostop yapan erkek çocuğu kamyonetine alan kargocu 48 yaşındaki V.Ç., bir kamu kuruluşunda güvenlik görevlisi olan arkadaşı A.T.'yi aradı. İddiaya göre V.Ç., 'Evi ayarla, çocukları gönder, sana misafir getiriyorum' dedi. Atatürk Mahallesi'ndeki kuruma ait lojmanlarda oturan 46 yaşındaki A.T., arkadaşının getirdiği çocuğa lojmanda iddiaya göre tecavüz etti. Bu gelişmelerden sonra rahatsız olan kargocu V.Ç., sabaha doğru çocuğu tekrar kamyonetine bindirerek Bayburt'a götürüp bıraktı.

  BANA İFTİRA ATTILAR

  Oğlunun kaybolması üzerine araştırma Yapan babası T.G., çocuğunun 13 günden bu yana okula gitmediğini öğrendi. Gece de eve gelmemesi üzerine polise başvuran T.G., 20 Nisan günü Bayburt'ta caddede gördüğü oğlunu polis merkezine götürdü. Polisteki ifadesinde Erzurum'da yaşadıklarından söz etmeyen G.G.'nin tecavüze uğradığı hastanede raporla saptandı. Bunun üzerine G.G., başından geçenleri anlattı ve ailenin şikayeti üzerine V.Ç. ve A.T. gözaltına alındı. Tecavüz olayını kabul etmeyen A.T., 'Çocuk sokakta kalmasın diye evime aldım. Bana iftira attılar, ben de onlardan şikayetçiyim' dedi ama Erzurum 3'üncü Sulh Ceza Mahkemesi tarafından 22 Nisan günü tutuklandı.

  16 YIL HAPSİ İSTENDİ

  'Evi terk eden çocuğu, ailesini veya ilgili makamları haberdar etmeden yanında tutmak, çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan hakkında dava açılan A.T. hakkında hazırlanan iddianamede 16 yıla kadar, kargocu V.Ç. hakkında ise 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istendi. Davanın görüldüğü 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi', A.T.'yi 5 ay cezaevinde kaldıktan 10 bin lira kefaletle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

  G.G.'nin avukatı Mustafa Polat ise mahkemeye dilekçe ile başvurarak A.T.'nin tutuklu yargılanmasını istedi. Duruşma ertelendi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir