Euro
10.0915
-0.15%
Dolar
8.528
0.1%
Altın
493.98
-0.04%
Borsa
1.432
0%
Bitcoin
339.966
3.02%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C
  Ermenek'te 8 madenciye son görev İZLE

  Ermenek'te 8 madenciye son görev İZLE

  Ermenek'teki maden ocağında cansız bedenlerine ulaşılan 8 işçi için cenaze töreni düzenlendi.
  • 19.11.2014 - 12:43

  Ermenek te 8 madenciye son görev İZLE #1

  Karaman'ın Ermenek ilçesinde su baskını sonucu 18 işçinin mahsur kaldığı maden faciasında dün sabaha karşı 6 işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı. 3 işçiyi birbirine sarılmış şekilde bulan kurtarma ekipleri gözyaşlarına boğuldu.

   

  MEHMET GÖRMEZ'DEN MADEN SAHİPLERİNE UYARI

  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 8 maden işçisinin cenaze namazlarını kıldırmak için geldiği Ermenek'te cenaze namazı öncesinde maden sahiplerine uyarılarda bulundu. Mehmet Görmez "İşçinin alın teri kurumadan hakkını vermek ne kadar mukaddes ise iş güvenliğini sağlamak da o kadar mukaddestir" dedi.

  Ermenek'te 8 madenciye son görev -GALERİ

  MEHMET GÖRMEZ'DEN MADEN SAHİPLERİNE UYARI İZLE

  TOPLAM 10 İŞÇİNİN CESEDİNE ULAŞILDI

  Son bu­lu­nan­lar­la bir­lik­te mah­sur ka­lan 18 iş­çi­den 10’u­nun ce­se­di­ne ula­şıl­mış ol­du. 4'üncü yu­ka­rı baş ola­rak ta­bir edi­len ma­den bö­lü­mün­de ula­şı­lan 6 iş­çi­nin ce­se­di ön­ce­ki gün ula­şı­lan 2 iş­çi gi­bi Er­me­nek Dev­let Has­ta­ne­si Mor­gu'na kal­dı­rıl­dı. Çı­ka­rı­lan iş­çi­ler­den alı­nan DNA ör­nek­le­ri da­ha ön­ce ai­le­ler­den alı­nan kan nu­mu­ne­le­riy­le kar­şı­laş­tı­rıl­mak üze­re he­li­kop­ter­le An­ka­ra'ya gön­de­ril­di.

  Ermenek'te 8 madenciye son görev İZLE

  Ermenek te 8 madenciye son görev İZLE #2

  Ermenek madencilerinin cenaze töreninde acı feryat İZLE

  ÜÇ İŞÇİ BİRBİRLERİNE SARILMIŞ HALDE BULUNDU

  AFAD eş­li­ğin­de ya­pı­lan kur­tar­ma ça­lış­ma­la­rın­da kur­tar­ma ekip­le­ri göz­yaş­la­rı­na bo­ğul­du. Bi­rer met­re ara­lık­lar­la iş­çi­le­ri çı­kar­tan ekip­ler, üç iş­çi­yi bir­bi­ri­ne sa­rıl­mış şe­kil­de bul­du. İki iş­çi­yi ise yüz­le­ri bir­bi­ri­ne dö­nük şe­kil­de bu­lan ekip­ler, fa­ci­a sı­ra­sın­da iş­çi­le­rin be­ra­ber ha­re­ket et­tik­le­ri­ni tes­pit et­ti.

  İŞÇİ YAKINLARI HASTANEYE GİTTİLER

  Ermenek'teki maden ocağında dün ve önceki gün cansız bedenlerine ulaşılan 8 işçinin kimliklerinin tespit edilmesinin ardından, işçi yakınları cenazelerin bulunduğu Ermenek Devlet Hastanesi'ne gelmeye başladı.

  Ermenek te 8 madenciye son görev İZLE #3

  "BENİ DE AL KUZUMUN YANINA"

  Oğlu Bahri Üzer’in öldüğünü öğrenen Emine Üzer, gözyaşları içinde, "Kınalı kuzum, dönmez gayri. Kuzumu arayıp bulamam gayri. Sabırlar ver yarabbi. Seni topraklara mı verecektim kuzum. Bir daha görmek kuzumu gayri. Allahım beni de al kuzumun yanına, daha doyamadım ben kuzuma" diye ağıt yaktı.

  TEK HAYALİ ÇOCUKLARINI OKUTMAKTI

  42 yaşındaki 4 çocuk babası Bahri Üzer’in eşi Dursun Üzer, eşinin tek isteğinin çocuklarının okuyup, iyi bir iş sahibi olmaları olduğunu söyledi.

  OĞLUM YÜZME BİLMEZ Kİ

  Cansız bedeni madenden çıkartılanlardan Tezcan Gökçe’nin 75 yaşındaki annesi Ayşe Gökçe, ’Oğlum yüzme bilmez ki’ sözleriyle Türkiye’yi ağlatmıştı.

  Ermenek te 8 madenciye son görev İZLE #4

  EŞİNİN ISRARINA RAĞMEN MADENE GİTTİ

  6 yıllık evli 29 yaşındaki 2 çocuk babası Osman Çoksöyler'in eşi 28 yaşındaki Şadiye Çoksöyler, facianın yaşandığı gün eşine işe gitmemesi konusunda ısrar etmesine rağmen borçlarından dolayı gittiğini ve ilk iş gününde facianın yaşandığını belirtti.

  SİGORTALI BİR İŞ OLDUĞU İCİN 6 AY ÖNCE MADENDE ÇALIŞMAYA BAŞLADI

  Daha önce ağaç kesim işleriyle uğraşan ve 6 ay önce maden ocağında çalışmaya başlayan 2 çocuk babası Uğur İlhan’ın eşi Ayşe İlhan, eşinin sigortalı bir iş olduğu ve emekli olabilmek için madende çalışmaya başladığını belirtti.

  BORÇLARINDAN DOLAYI MADENDE ÇALIŞMAYA DEVAM ETTİ

  2 çocuk babası Mehmet Tokat’ın Torba Yasa’nın çıkmasının ardından geçici bir süre maden ocağı kapatılıp, tekrar açıldıktan sonra borçlarından dolayı yeniden ocakta çalışmayı tercih ettiği öğrenildi.

  Ermenek te 8 madenciye son görev İZLE #5

  "SEN GİTTİN NEFESİM GİTTİ"

  2 çocuk babası İsmail Gürses’in eşi Fatma Gürses'in, sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında, "Biz böyle mi söz vermiştik bir ömür dedik hep birlikte dedik (rabbim benden cok sevmiş seni İsmail’im çok sevmiş...sen gittin nefesim gitti ışığım gitti seviyorum seni ey kalbimin efendisi seviyorummm... nerdesinn..." yazması yürekleri dağladı.

  "PEYNİR İSTEDİ, EVDE PEYNİR YOKTU"

  2 çocuk babası 35 yaşındaki Hüsnü Çolak da 3 aydır ücret alamadıkları için parasızdı. O gün işe giderken eşi Hürü Çolak, öğle yemeği için zeytin, ekmek ve domates koydu ancak o eşinden peynir istedi. Hürü Çolak, "Eşim peynir istedi. Ama peynir olmadığı için çantasına koyamamıştım" dedi.

  ERKEN EMEKLİ OLABİLMEK İÇİN TEKRAR OCAKTA ÇALIŞTI

  1992 yılında meydana gelen maden kazası sonucu madenciliği bırakan 42 yaşındaki Hüseyin Çolak’ın, 5 yıl önce tekrar madende işe başladığı öğrenildi. Çolak’ın kızı Emine Alıcı, babasının yeniden işe başladıktan sonra yerin altına girmeden dışarıda hızar kesme makinesinde çalıştığını ancak, yeni çıkan Torba Yasa sonrası madencilere tanınan yıpranma priminden yararlanıp erken emekli olabilmek için tekrar 15 gün önce ocağında içinde çalışmaya başladığını söyledi.

  Ermenek te 8 madenciye son görev İZLE #6

  CENAZE NAMAZINI MEHMET GÖRMEZ KILDIRDI

  Türk bayrağı asılı araçlarla hastaneye gelen işçi yakınlarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Acılı aileleri sağlık ekipleri teskin etmeye çalışırken, hastane önünde Kur'an-ı Kerim okundu. Hayatını kaybeden işçiler için ilçedeki camilerde sala okunmasının ardından cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez kıldırdı.

  Ermenek te 8 madenciye son görev İZLE #7

  İŞÇİLERİN CENAZESİ İÇİN MEZAR HAZIRLANDI

  8 işçinin defin işlemleri için köylerinde hazırlık yapıldı. Aşağıçağlar köyünden Bahri Üzer, Hüsnü Çolak ve Osman Çoksöyler için yan yana 3 mezar kazıldı. Köydeki 2 camide de sala okundu. İşçilerin, Ermenek'te kılınacak cenaze namazının ardından köylerinde toprağa verileceği öğrenildi.

  Ermenek te 8 madenciye son görev İZLE #8

  Ermenek te 8 madenciye son görev İZLE #9

  Ermenek te 8 madenciye son görev İZLE #10

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir