Euro
15.2501
-0.25%
Dolar
13.6128
0.17%
Altın
792.4100
-0.28%
Borsa
1963
0.63%
Bitcoin
502.999
-2.87%
3ºC
İstanbul
Bulutlu 3 C

  Ermenek'te güvenlik önlemleri artırıldı

  Ermenek'teki maden ocağında mahsur kalan 18 işçiye ulaşılması için yürütülen çalışmaların 6'ncı gününde ocak çevresindeki güvenlik önlemleri artırıldı.
  • 02.11.2014 - 09:58
  Ermenek'te güvenlik önlemleri artırıldı

  ermenek

  Ermenek'teki maden ocağında yaşanan su baskının ardından Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda yürütülen çalışmalar devam ediyor.

  ÇALIŞMALARA HIZ VERİLDİ

  Ocağın güvenli hale dönüştürülmesi için tahliye araçlarıyla su çekme çalışması devam ederken, galerilerin güçlendirilmesi için de tahkimat çalışması yapılıyor. Alınan bilgiye göre, olay sırasında işçilerin yemek yediği tahmin edilen düzlük bölümündeki suyun önemli bölümü tahliye edildi. İşçilerin aranması için tahlisiye ekiplerinin yürüttüğü çalışmalara hız verildi.

  İŞÇİ YAKINLARI İÇERİ ALINIYOR

  Mahsur kalan işçilerin birinci derece yakınların güvenlik noktalarından geçirilip, içeri alınıyor.

  Ermenek te güvenlik önlemleri artırıldı #2

  Ermenek te güvenlik önlemleri artırıldı #3

  OCAK ÇEVRESİNDE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDI

  Bugün işçilere ulaşılması konusunda mesafe alınması bekleniyor. Bu bölümdeki tahliye cihazları ise diğer galerilere sevk edildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, gece 3.00 civarında ocağa inerek çalışmaları inceledi. Sabahın ilk saatlerinde ocak çevresinde hareketli saatler yaşandı. Jandarma ekipleri ocağın bulunduğu madenler bölgesi girişinde tüm araçlarda kimlik kontrolü yaptı. Mahsur kalan madenci yakınlarıyla aynı soyadını taşımayanların maden bölgesine girmesine izin verilmedi. Ocak çevresinde basın mensuplarının görüntü aldığı bölge de güvenlik şeridine alınarak kapatıldı. Basın mensuplarının madenci yakınlarının da bulunduğu alana girmesi engelleniyor.

  Ermenek te güvenlik önlemleri artırıldı #4

  Ermenek te güvenlik önlemleri artırıldı #5

  Ermenek te güvenlik önlemleri artırıldı #6

  Ermenek'te maden işçileriyle AFAD çalışanları kavga etti haberiErmenek te güvenlik önlemleri artırıldı #7


  Görüş Bildir