Petrol
92.48
-0.23%
Euro
18.2611
0.09%
Dolar
17.9516
0.21%
Altın
1.022
0.10%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
433.800
-0.74%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Erzincan'da iki grup arasında çatışma çıktı

  Erzincan'da Maraş ve Uludere olaylarını protesto etmek için toplanan grup ile onlara tepki gösteren diğer grup arasında kavga çıktı.
  • 26.12.2014 - 17:25
  Erzincan'da iki grup arasında çatışma çıktı

  fikircibey

  Erzincan'da, Maraş katliamı ve 34 kişinin öldüğü Uludere sınırındaki hava operasyonunu protesto için toplanan grup ile onlara tepki gösteren ülkücüler arasında çatışma çıktı. Polis her iki gruba biber gazı ile müdahale ederek olayları önledi.

  HDP'LİLER MARAŞ VE ULUDERE'Yİ PROTESTO ETMEK İSTEDİ

  Maraş ve Uludere olaylarını protesto etmek için aralarında HDP, DBP'lilerin bulunduğu partililer, Eski Terminal bölgesinde bugün saat 12.30'da toplandı. Halitpaşa Caddesi'nde yürüyerek Cumhuriyet Meydanına gelen grup, burada basın açıklaması yapmak istedi.

  Erzincan da iki grup arasında çatışma çıktı #2

  ÜLKÜCÜLER SÖZLÜ MÜDAHALEDE BULUNDU

  Çok sayıda polisin güvenlik önlemi aldığı gösteride, karşıt görüşlüler, bu gruba önce sözlü müdahalede bulundu. Bunun üzerine Emniyet Müdürü Doğan İnci, partili gruptan basın açıklamasını kısa sürede yapıp dağılmalarını istedi.

  Erzincan da iki grup arasında çatışma çıktı #3

  SAĞ GÖRÜŞLÜLER ANİDEN HÜCUM EDEREK BARİYERLERİ YIKTI

  Ülkücü grubun önüne polis etten duvar örerken, basın açıklamasını tamamlayan grup, tiyatro oyunu sergilemeye başladı. Bu sırada Ülkü Ocakları Erzincan İl Başkanı Çağatay Mutlu toplanan ülkücülerin dağılmasını istedi. Emniyet Müdürü Doğan İnci de partililerin etrafınının çevik kuvvet tarafından çevrilmesi talimatını verdi. Karşılıklı söz düellosu ve tahrikler üzerine sağ görüşlüler, aniden hücum ederek bariyerleri yıktı. Polis her iki gruba biber gazı ile müdahalede bulundu. Yaklaşık 5 dakika kadar süren arbedede bazı göstericilerin yere düştüğü görüldü. HDP bayrağı ve flamalarını yakan sağ görüşlüler İstiklal Marşı okuduktan sonra dağıldılar. Olaylarla ilgili soruşturma sürdürülüyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir