Euro
9.5547
0.4%
Dolar
7.8775
0.2%
Altın
466.15
0.87%
Borsa
1.322
-0.26%
Bitcoin
151.040
0.99%
8ºC
İstanbul
Açık 8 C

  Erzurum'da öğrenci kavgasında provokatör

  Karşıt görüşlü öğrenci kavgasına yaşlı bir vatandaşın yönlendirmeleri kameraya yansıdı.
  • 04.12.2012 - 02:59
  Erzurum'da öğrenci kavgasında provokatör

  Erzurum da öğrenci kavgasında provokatör #1

  AK SAÇLI PROVOKATÖR

  Atatürk Üniversitesi (AÜ) Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Kampüsü'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında gerginlik yaşandı. Olayda 4 öğrenci yaralandı. Terör örgütü yandaşı olduğu iddia edilen öğrencilerle karşıt görüşlü öğrenci kavgasına dışarıdan sivil vatandaşlar da dahil oldu. Fakülte girişinde ak saçlı kasketli bir vatandaşın eli sopalı öğrencileri yönlendirip tahrik etmesi dikkat çekti.

  Erzurum'da öğrenci kavgasında provokatör

  Erzurum da öğrenci kavgasında provokatör #2

  Olay, akşam saatlerinde Yoncalık semtinde bulunan Eğitim Fakültesi Kampüsü'nde bir öğrenci grubunun basın açıklaması yaparken, karşı gruptan öğrencilerin sözlü saldırısı ile başladı.

  Güvenlik önlemlerinin alındığı kampüste toplanan öğrenciler, daha sonra Aşağı Yoncalık semtine inerek burada bir süre bekledi. Slogan atan öğrenciler, yeniden fakülteye doğru yürüyüşe geçti.

  Fakülte binası önünde toplanan diğer gruba konuşan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Erzurum İl Başkanı Abdullah Kırmacı, gruptakilerden dağılmalarını istedi.

  VATANDAŞ ÖĞRENCİLERİ TAHRİK ETTİ

  Daha sonra fakülte kantininde karşılaşan karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı. Çıkan kavganın ardından kampüse çevik kuvvet ekipleri ve TOMA sevk edildi. Fakülte önünde toplanan iki grup arasında da arbede yaşandı. Polis ekiplerinin, çevrede toplanan vatandaşlara duyarlı olmaları ve öğrencileri tahrik etmemeleri yönündeki uyarıları ise sonuçsuz kaldı. Özellikle ismi henüz tespit edilemeyen ak saçlı kasketli yaşlı bir vatandaşın öğrencileri üniversiteye girmeleri yönünde yönlendirmesi ve gazetecilere yönelik saldırgan tavrı dikkatlerden kaçmadı.

  Birbirlerine taş atan grubu dağıtmak için polis ekipleri, göz yaşartıcı gaz bombası kullandı. Kavga sırasında darp edilen 4 öğrenciyi almak için kampüs içine gelen ambulans, taşlanıp yumruklandı. Yaralılar daha sonra özel tim aracı ile çıkartılırken, bu sırada olay yerindeki göstericiler; 'polis arabasının içinde kaçırıyorlar' diyerek ortamı hareketlendirdi. Özel tim aracı da saldırıdan nasibini aldı.

  Karşıt grupların kavgasında 4 öğrenci yaralanırken, olayda bir gazeteci de darp edilip, kamerası hasar gördü.

  Olayla ilgili polis tahkikatı sürüyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir