Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
321.887
0.24%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Eş terapisi ünlü psikiyatristin başını yaktı

  Psikiyatr Mansur Beyazyürek, eşlerden birine verdiği görüşme tutanaklarının boşanma davasında delil olması nedeniyle zor durumda kaldı.
  • 22.03.2015 - 09:25
  Eş terapisi ünlü psikiyatristin başını yaktı

  vergi.jpg

  Anadolu 14. Aile Mahkemesi’nde görülen ve şiddetli geçimsizlik nedeniyle açılan bir boşanma davasına ünlü Psikiyatr Mansur Beyazyürek’ten alınıp dosyaya konulan rapor ortalığı karıştırdı. Alkol sorunu olduğu ve geçinemedikleri için kocası B.T.T. aleyhine boşanma davası açan H.I.T. adlı kadın, dava sürecinde eşiyle birlikte terapiye gittikleri ünlü psikiyatrın tuttuğu raporun, eşinin isteği üzerine dosyaya konulması üzerine soluğu savcılıkta aldı.

  Beyazyürek’in aile sırlarını ifşa ettiğini, eşinin talebi bile olsa özel görüşmelerini mahkemeye sunamayacağını belirten H.I.T. şikâyetçi oldu. Mansur Beyazyürek’in düzenlediği belgede kendi ağzından bazı gerçek dışı iddiaların da onaylandığını ifade eden genç kadın, ayrıca kişilik haklarının zedelenmesinden dolayı 20 bin liralık da tazminat davası açtı.

  "HASTASININ SIRLARINI AÇIKLADI"

  Savcılık Beyazyürek hakkında “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Anadolu 52. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada Beyazyürek, “Çift bana alkol sorunu nedeniyle eş terapisine geldi. Üç seanstan sonra gelmediler. Sonra B.T.T. tek başına geldi ve yurt dışında çalışacağını söyledi. Tedaviyi orada sürdürecekleri için benden durumlarını bildirir belge istedi. Ben de verdim. Diğer eş de aynı şekilde isteseydi verirdim. Üçüncü bir şahsa belge vermedim. Benim işim güvene dayalı bir iştir. Bu olay mesleki kariyerimi çok sarstı ve mağdur oldum. Belgenin boşanma davasına sunulacağından haberim yoktu. Kimsenin sırrını ifşa etmedim” şeklinde ifade verdi.

  "KAMUYA YARARLI İŞTE ÇALIŞMAK İSTERİM"

  Dava şikâyetçi H.I.T.nin ifade vermesi için ertelenirken ünlü psikiyatr, hâkimin, ceza alması halinde ertelenmesi ve kamuya yararlı bir işte çalışıp çalışmayacağı sorusuna, “Kamuya yararlı bir işte çalışmak isterim” cevabını verdi.


  Görüş Bildir