Euro
15.4678
0.87%
Dolar
13.6340
1.46%
Altın
794.9560
1.12%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
572.525
-0.35%
4ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 4 C

  Esenyurt'ta 4 gündür elektrikler kesik

  İstanbul Esenyurt'ta yer altı elektrik hatlarındaki arıza nedeniyle mahalle sakinleri 4 gündür elektriksiz.
  • 27.11.2014 - 08:45
  Esenyurt'ta 4 gündür elektrikler kesik

  esenyurt

  Esenyurt'taki Akçaburgaz Mahallesi'nde yer altı elektrik hatlarındaki arızanın 4 gündür giderilemediğini iddia eden mahalle sakinleri duruma isyan etti. Yapılan çalışmalarda hatlardaki sorun bir türlü giderilemedi. Mahallle sakinleri yaklaşık 4 gündür elektriksiz olduklarını belirtti.

  BATTANİYELERLE ISINIYORLAR

  Mahalleli etrafı aydınlatmak için mum yakıyor; soğuktan korunmak için de çocuklarıyla birlikte battaniyelerin altında ısınmaya çalışıyor. Bazı iş yeri sahipleri ise jeneratörlerle iş yerlerini açık tutmak için çabalıyor. Günlerdir sorunun giderilememesine tepki gösteren mahalleli, yetkililerin bir an önce sorunlarına çözüm bulmasını istiyor. Sokak başındaki yer altı kablolarının onarımı için ekiplerin çalışmaları da devam ediyor.

  Esenyurt ta 4 gündür elektrikler kesik #2

  "SÜREKLİ ELEKTRİK SORUNU YAŞIYORUZ"

  Sürekli aynı problemlerle karşılaştıklarını söyleyen bir mahalle sakini, "Bu bölgede yeni yapılaşma çok fazla. Elektrik hatları ise eski. Bu nedenle hatlar artık bu yükü kaldıramıyor. Sürekli elektrik sorunu yaşıyoruz. Pazar gününden bu yana elektriğimiz yok. Esnaf, aileler ve çocukları çok mağdur durumdalar. Elektriği olan akrabalarımızın yanına gidiyoruz. Bu konuya artık bir çözüm bulunsun" diye konuştu.

  Esenyurt ta 4 gündür elektrikler kesik #3

  "ÇOCUKLAR DA EVDE TİTRİYOR"

  Başka bir mahalle sakini ise yetkililere ulaşamadıklarını belirterek, "Bir bölümü tamir ediyorlar. Diğer bölümde sorun oluyor. Bakın burada ben titriyorum. Çocuklar da evde titriyor. Yetkililere ulaşamıyoruz. Muhtar yok, elektrik idaresi ilgilenmiyor, belediyeye ulaşamıyoruz" dedi.


  Görüş Bildir