Euro
10.4015
-0.26%
Dolar
8.8553
-0.14%
Altın
498.5
-0.11%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
386.017
1.54%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Eşi ve torunuyla askere gitmek için dilekçe verdi

  Mersin'de oturan 49 yaşındaki Fedai Üredi, eşi ile birlikte gönüllü olarak askere gitmek için Askerlik Şubesi Başkanlığı'na dilekçe verdi.
  • CHA
  • 25.08.2015 - 16:21
  Eşi ve torunuyla askere gitmek için dilekçe verdi

  Mersin’de serbest meslek sahibi 49 yaşındaki Fedai Üredi, son günlerde artan terör olaylarından etkilenirken yeniden askere gitmek için eşi Hayriye Üredi ile Mersin Askerlik şubesine dilekçe verdi.

  "YENİDEN ASKER OLMAK İÇİN EŞİMLE DİLEKÇE VERDİM"

  Torunları 3 yaşındaki Eylül Şengül’ü de yanlarında askere götüreceklerini ve torunlarının askerlere moral olacağını söyleyen Ferdi Üredi, "1986 yılında Ağrı’da 15 ay askerlik yaptım. Son günlerde sık duyulan şehit haberlerinden etkilendim ve yeniden asker olmak için eşimle dilekçe verdim." dedi.

  Eşi ve torunuyla askere gitmek için dilekçe verdi #1

  "VATANIMI ÇOK SEVİYORUM"

  Üredi sözlerine şöyle devam etti: "Artan terör olayları ve verilen şehitleri görünce bu vatan ve devlet için gönüllü olarak askerlik yapmaya karar verdim. İnşallah dilekçeme dönüş yapılır. Vatanımı çok seviyorum, tekrar gönüllü olarak askere gitmek istiyorum. Hem askerlik konusunda oldukça deneyimli bir insanım."

  EŞİ: GEREKİRSE CEPHEYE DE GİDERİM

  Asker olmak için dilekçe veren Hayriye Üredi de, "Ben de mühimmat taşırım. Bulaşık, çamaşır yıkarım. Yemek yaparım. Gerekirse cepheye de giderim. Nöbet tutarım. Bu vatan hepimizin. Ben şehitlerimizin de annesiyim.” diyerek askere gitmek istediğini belirtti.

  Eşi ve torunuyla askere gitmek için dilekçe verdi #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir