Petrol
94.37
-0.77%
Euro
18.2454
-0.05%
Dolar
17.9633
0.03%
Altın
1.026
-0.10%
Borsa
287
0.45%
Bitcoin
433.957
-0.07%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C

  Eşini rehin alan kişi polisi şehit etti

  Eşini rehin alan şizofreni hastası dehşet saçtı: 1 polis şehit oldu.
  • 03.01.2012 - 13:40
  Eşini rehin alan kişi polisi şehit etti

  Eşini rehin alan kişi polisi şehit etti #1

  Tartıştığı karısı ve çocuklarını bıçakla evde rehin alan TEDAŞ'ta güvenlik görevlisi olarak çalışan Selim Karabıyık, ikna için gelen polisleri bıçakladı. Kalbinden bıçaklanan 31 yaşındaki polis memuru Suat Orak, Aziziye Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybederken, sırtından 3 bıçak darbesi alan polis memuru Selçuk Erer, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

  DAYAK YİYEN EŞ POLİSİ ARADI

  Olay bugün Erzurum'da (3 Ocak) saat 10.00'da merkez Aziziye ilçesindeki TOKİ konutlarında meydana geldi. Yeşil Mahalledeki TOKİ konutlarının 4'üncü katında yaşayan ve 5 aydan beri şizofreni teşhisiyle tedavi gören Selim Karabıyık, tekrar hastaneye yatması gerektiğini hatırlatan eşine şiddet uyguladı. Bunun üzerine adı henüz belirlenemeyen eşi polisi arayarak yardım istedi. TEDAŞ'ta 1998'den beri güvenlik görevlisi olarak çalışan Selim Karabıyık, polislerin bir anlık dikkatsizliğinden yararlanarak bıçakla saldırdı. Güvenlik görevlisi polis memuru Suat Orak'ı kalbinden, Selçuk Erer'i sırtından bıçakladı. Yaralı polislerden Suat Orak, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesinde tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı ve şehit oldu. Selçuk Erer ise Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Saldırgan Selim Karabıyık olay yerıne gelen Özel Harekat timi tarafından gözaltına alındı.

  MESLEKTAŞLARI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

  Vali Sebahattin Öztürk, Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız ile birlikte Aziziye Araştırma Hastanesi'ne gelerek bilgi aldı. Suat Orak'ın 3 aylık hamile olan eşi Serpil Orak da polis otosuyla hastaneye getirildi. Yanındaki bayan polise "Gazeteciler bizim fotoğrafımızı niye çekiyor?" diyen Serpil Orak, eşinin ölüm haberiyle yıkıldı. Aziziye Polis Merkezindeki meslektaşları Suat Orak'ın şehit olduğu haberiyle gözyaşlarını tutamadı.

  VALİ: POLİSLER BOŞ BULUNMUŞ

  Vali Sebahattin Öztürk, saldırganın şizofreni hastası olduğunu, polis memurlarına hastaneye götürülmek istendiği sırada saldırdığını bildirdi. Vali Öztürk, "Tedbirsizlik sonucu bıçakla saldırıyor. Bir polis memurumuz şehit oldu. Diğerinin sağlık durumu iyi. Çok üzücü bir olay. Anlaşılan polisler boş bulunmuş" dedi.

  Öte yandan TEDAŞ Müessese Müdürü Adnan Taşkesenlioğlu, Selim Karabıyık'ın 14 yıldan beri kurumda güvenlik görevlisi olarak çalıştığını, rahatsızlığından haberdar olmadığını bildirdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir