Dolar
7.6633
0.4087%
Euro
8.9753
-0.0478%
Altın
1901.75
-0.5563%
Borsa
1096.16
0.8399%
G. Altın
468.361
-0.2377%
Bitcoin
80249.36
-0.9739%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C

  Eşinin boğazına bıçak dayadı

  Bir ev sahibi, yıkım ekiplerini engelleyebilmek için karısının boğazına bıçak dayadı.
  • 20.09.2012 - 16:17
  Eşinin boğazına bıçak dayadı

  Eşinin boğazına bıçak dayadı #1

  Adana'nın Kozan ilçesine bağlı Güneri köyünde Naim ve Şencan Ateş çiftine ait evi, kaçak yapıldığı gerekçesiyle yıkmak istedi. Aileye verilen sürenin dolması üzerine yıkım ekipleri, sabah saatlerinde yoğun güvenlik önlemi altında evin bulunduğu adrese geldi.

  LASTİKLER ATEŞE VERİLDİ

  Kendilerine destek olan yakınları ve köylülerle birlikte yıkım ekiplerine engel olmak isteyen Ateş çifti, tüm uyarılara rağmen evi boşaltmayacaklarını söyledi.

  Bir grup köylü, evin önüne traktör römorku çekerek, lastik ve otları ateşe verdi. Bir grup ise ellerine sopa ve tuğla alarak evin üzerine çıkıp, güvenlik güçlerine engel olmaya çalıştı. Çoğunluğu kadınlardan oluşan başka bir grup ise, sopalarla evin içinde ve bahçesinde beklemeye başladı.

  JANDARMA EKİBİ MÜDAHALE ETTİ

  Adana'dan gelen 80 kişilik jandarma ekibinin, panzerle birlikte harekete geçmesi üzerine, evin üzerinde bulunan Ateş çiftçinin akrabası olduğu öğrenilen Ahmet Kara, kendisine zarar verdiği bıçağı, daha sonra karısı Songül'ün boğazına dayadı. Kara, merdiven boşluğunun kapısını kırarak evin üzerine çıkan jandarma ekiplerince etkisiz hale getirildi.
  Bu sırada yıkıma engel olmak isten Ateş çiftçi ve akrabaları jandarma panzerinin önüne oturdu.

  Jandarma tarafından eylemcilere müdahale edilmesine kızan Ateş çiftinin akrabaları ve köylüler yıkımdan sorumlu tuttukları Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Söğüt, İmar Müdürü Mustafa Sırkıntı ve zabıta görevlilerine saldırmak istedi.

  Arbede sırasında kalp krizi geçirdiği belirtilen Naim Ateş'in babası Hasan Ateş ile sinir krizi geçiren bir kadın ambulansla hastaneye kaldırıldı.

  Kalkanlar ve panzer yardımıyla eylemcileri etkisiz hale getiren jandarma, daha sonra eve girdi. Belediye işçileri evin kapı ve pencerelerini sökerek, eşyaları ve ahırdaki inekleri dışarı taşıdı.

  İŞ MAKİNALARI YIKTI

  Daha sonra iş makineleri ile evin yıkımı gerçekleştirildi. Bu sırada, bazı köylüler, taş atarak iş makinelerinin camlarını kırdı.

  Evinin yıkılmasına tepki gösteren Şencan Ateş, "15 yıl ahır gibi evde, çinkonun altında farelerle birlikte yaşadım. Çalıştım iyi kötü bir ev yaptırdım. Bu evi yıktırmam. Belediye başkanı, kaymakam bir kez gelsin halimizi görsün. Ondan sonra yıkacaklarsa yıksınlar. Burası şehir değil köy, buraya karışmasınlar. Bu evde 25 yıllık emek var'' dedi.

  Bu arada, yıkım kararının yanı sıra ev sahibine İmar Kanunu'na aykırı hareket edildiği gerekçesiyle 4 bin 974 lira para cezası verildiği belirtildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir