Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
766.921
-1.75%
12ºC
İstanbul
Yağmur 12 C

  Eskişehir'de maske ve eldivensiz korona testi yapan personele soruşturma

  Hastanede maskesi çene altındayken, koruyucu elbisesi ve eldiveni olmadan koronavirüs testi yapan personel, hasta yakınları tarafından görüntülendi. Hastane yönetimi soruşturma başlattı.
  • DHA
  • 18.09.2020 - 17:45
  Eskişehir'de maske ve eldivensiz korona testi yapan personele soruşturma

  Eskişehir’de, hastanede koronavirüs testi yapan personel, maskesini çene altına indirip, eldiven ve koruyucu kıyafet kullanmadı.

  Hasta yakınlarından biri hastane personeline ''Maske ve eldiven takmadan test yapıyorsun'' diye tepki gösterdi. İkili arasında kısa süreli sözlü tartışma yaşandı.

  Hasta yakını tarafından bu anlar cep telefonuyla kaydedilerek sosyal medyada paylaşıldı.

  HASTA YAKINI TEPKİ GÖSTERDİ

  Görüntülerde hasta yakını test yapan personele, ''Maske ve eldiven takmadan test yapıyorsun. Hasta haklarına da şikayet ettim. Hala da milleti tehdit ediyorsun. Ben evde çocuklarımın yanına girerken, elbiselerimi değiştiriyorum. Ben dışarda maskemi indirdim diye 900 lira ceza yiyorsam, senin böyle çalışman bütün milli servete de yazık. Önlük yok, daha yeni eldiven taktın'' dedi.

  Eskişehir'de hastanede maskesiz ve eldivensiz koronavirüs testi yapan personel VİDEO

  Eskişehir de maske ve eldivensiz korona testi yapan personele soruşturma #1

  "6 AYDIR BU ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUM"

  Test yapan personel ise tartışma sırasında eldiven takarak, kronik rahatsızlığı olduğunu ve 6 aydır bu şekilde çalıştığını söyleyerek, ''6 aydan beri ben bu şekilde çalışıyorum. Şeker tansiyon hastasıyım, ben kronik vakayım. Buraları çamaşır suyu ile temizlettim'' diye cevap verdi.

  SORUŞTURMA BAŞLATILDI

  Hastane yönetimi, görüntülerin sosyal medyada yer almasının ardından personelle ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

  Eskişehir de maske ve eldivensiz korona testi yapan personele soruşturma #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir