Euro
9.4762
0.31%
Dolar
7.813
0.53%
Altın
461.42
0.24%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
147.761
-2.01%
7ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 7 C

  Eskişehir'de üniversiteli öğrencilere polis müdahale etti

  Eskişehir'de Hüseyin Çelik ve Vali'yi protesto eden üniversitelilere polis müdahalede bulundu.
  • 24.10.2013 - 15:02
  Eskişehir'de üniversiteli öğrencilere polis müdahale etti

  Eskişehir de üniversiteli öğrencilere polis müdahale etti #1

  Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde bir grup öğrenci, kampüste düzenlenen Uluslararası Türk Kültürü Kongresi'ne katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ile Vali Güngör Azim Tuna'yı protesto etti.

  ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ DURDURDU

  Uluslararası Türk Kültürü Kongresi'nin yapıldığı Atatürk Kültür Merkezi'ne doğru sloganlar atarak yürümek isteyen 100 kişilik öğrenci grubunu, saat 11.00 sıralarında özel güvenlik görevlileri durdurdu.

  İŞTE O GÖRÜNTÜLER

  15 ÖĞRENCİ GÖZALTINA ALINDI

  Kongrenin yapıldığı Kültür Merkezi'nin yaklaşık 300 metre uzağında özel güvenlik görevlilerin oluşturduğu barikatı aşmak isteyen gruba çevik kuvvet polisleri de müdahalede bulundu. Yaşanan arbedede polisler 15 kadar öğrenciyi plastik kelepçe takarak gözaltına aldı.

  Ekip araçlarına bindirilen gözaltındaki kişiler 10 dakika sonra serbest bırakıldı. Buna rağmen öğrenciler ile önlerinde barikat kuran polisler arasında gerginlik bir süre devam etti.

  HÜSEYİN ÇELİK İLE VALİ YAN KAPIDAN ÇIKARILDI

  Kongrenin açılış törenine katılan Hüseyin Çelik ile Vali Güngör Azim Tuna, geldikleri Atatürk Kültür Merkezi'nin yan kapısından çıkıp rektörlük binasının arkasında bekleyen araçlarına binerek kent merkezine gitti. Hüseyin Çelik ve Vali Güngör Azim Tuna'nın kampüsten ayrılması üzerine, çevik kuvvet polisleri de kurdukları barikatı kaldırdı. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir