Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.655
1.26%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Esnafa gelen kredi kartı limiti şaşırttı

  Adana’da bakkal işleten bir kişi, iki bankadan başvurduğu kredi kartlarının biri "0" diğeri ise "1" lira limitle gelince şok oldu.
  • 04.04.2014 - 11:23
  Esnafa gelen kredi kartı limiti şaşırttı

  Esnafa gelen kredi kartı limiti şaşırttı #1

  Adana’da bakkal dükkanı bulunan 38 yaşındaki Mutlu Boyacı, kredi kartı limiti şoku yaşadı. Boyacı, bir süre önce kendisine gelen banka görevlileri aracılığıyla iki ayrı bankadan kredi kartı başvurusu yaptı. Bir süre sonra Boyacı’ya zarf içinde kredi kartları geldi.

  1 LİRALIK KREDİ KARTI LİMİTİ

  Boyacı yanında bulunan arkadaşlarına dönerek, "Bakın esnafın kart limiti kaç lira oluyor görün" diyerek zarfları açtı. Ancak gelen kredi kartı açıklamasının birinde limitin "0" diğerinde de "1" lira olduğunu görünce şok oldu. Arkadaşlarına mahçup olan Boyacı, bankanın ATM’sinden kartları işler duruma getirerek limitlerin yanlış yazıldığını düşünerek birinden 1 liralık diğerinden 2 liralık harcama yapıp para çekmek istedi ancak yetersiz limit denilerek harcamaya izin verilmedi. Bunun üzerine Boyacı, bankayı aradı. Banka görevileri isim ve kimlik numarasından kredi kartlarını inceleyip limitlerinin evrakta yazdığı gibi olduğunu, 1 yıl içinde limitlerin artabileceğini söyledi.

  ''ARKADAŞLARIMA REZİL OLDUM''

  Boyacı, hem dükkanına banka yetkililerin gelip zorla kredi kartı verdiğini hem de limitsiz kart gönderdiklerini belirterek şöyle konuştu: "Arkadaşlar buraya gelip 5 ile 15 bin lira arasında limiti değişen kredi kartı çıkarabileceklerini söyledi. Bende esnafım işime yarar diye başvuru yaptım. Ancak gelen kartların biri ’0’ diğeri ’1’ lira. Ben bunları görünce hem şok oldum hem de arkadaşlarıma rezil oldum."

  ''BUNLARIN AMACI NE ANLAMADIM''

  Boyacı, bankaların dalga geçer gibi bir de hesap kesim tarihi ve son ödeme tarihi koyduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti: "Ben sıfır limitli karttan ne harcayıp ne ödeyeceğim. Bunun bir de aidati olacak. Ben 1 lira limiti olan karttan harcama yaparsam ona yılda 85 lira hesap işletim ücreti ödeyeceğim. Bu ne saçmalık ben anlamadım. Hem kendileri gelip kart veriyorlar hem de limit açmıyorlar. Bunların amacı ne anlamadım. Bunun için tüketici hakem heyetine başvuru yapacağım." Banka yetkilileri, Mutlu Boyacı ile ilgili konunun araştırıldığını bildirdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir