Petrol
109.13
0.03%
Euro
17.5677
-1.46%
Dolar
16.6119
-1.61%
Altın
979.4
-1.28%
Borsa
2554
0.00%
Bitcoin
348.450
-4.04%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  Et depolarına gece denetiminden rahatsız edici görüntüler - izle

  Et depolarına gece denetiminden rahatsız edici görüntüler - izle

  İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, polis eşliğinde gece denetimine çıktı.
  • 29.07.2013 - 10:29

  Et depolarına gece denetiminden rahatsız edici görüntüler - izle #1

  Et depolarına gece denetiminden rahatsız edici görüntüler - izle

  30 kişiden oluşan denetim ekibi önceden belirlediği 147 farklı işyerine polis eşliğinde denetim yaptı. Bayrampaşa'da denetim ekipleri, girdiği bir et depolama tesisinde yerlerdeki etleri görünce adeta şok oldu.

  "KENDİ ÇOCUKLARIMA YEDİRİYORUM"

  Denetim ekiplerinden bir yetkili, "Kendi çocuğunuza bunları yedirir misiniz" diye sorunca, hiç beklemediği bir cevap aldı. Depo sahibi Mehmet İkram, "Ben kendi çoluk çocuğuma yediriyorum. Niye yedirmeyeyim" dedi. İkram'a ait olan depoda bulunan etlerin yerlerde ve çürümüş olduğunu belirten denetim görevlisi, etlerin sağlıksız ve nereden geldiğinin belli olmadığını söyledi. Bunun üzerine depo sahibi İkram, "Ben burada kaçak iş yapmıyorum ve vergi mükellefiyim" diyerek kendini savununca, denetim görevlisi, İkram'dan gerekli belgeleri istedi. İkram bu kez de, "Ben buraya yeni başladım. Tarım Bakanlığı'na başvurdum" yanıtını verdi. İkram'a denetim ekibi tarafından gıda onay belgesi olmadığından 12 bin 801 TL para cezası kesildi .Ayrıca belge alana kadar depo mühürlendi.

  Et depolarına gece denetiminden rahatsız edici görüntüler - izle #2

  "DENETİM ŞART"

  Denetim sırasında kurallara uygun işletmelerde olduğu görüldü. Tahsin Kutlar'a ait işyerine giren denetim ekipleri depoda bulunan etlerin kurallara uygun olduğunu belirtti. Ayrıca denetim yetkilileri işyeri sahibi Kutlar'ın evraklarının da eksiksiz olduğunu kaydetti. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kutlar, "Denetimlerin daha sık yapılması bizim için daha iyi" şeklinde konuştu

  Denetim ekiplerinin önceden belirlenen bir işyerinin kapalı olması üzerine, yanlarında bulunan çilingirden yardım istedi. Kapalı olan işyerinin kepenklerinde bulunan kilitleri demir makasla keserek açınca, kovalara doldurulmuş salçaların sağlıksız olduğunu belirlendi.

  Et depolarına gece denetiminden rahatsız edici görüntüler - izle #3

  Bu işyeri hakkında da işle yapıldı. Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerin sonuçları ile ilgili daha sonra kamuoyunua açıklama yapılacağını bildirdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir