Petrol
101.23
0.54%
Euro
17.616
0.39%
Dolar
17.2288
0.08%
Altın
966.4
0.38%
Borsa
2408
-1.53%
Bitcoin
350.910
2.64%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Eylem hazırlığındaki 2 DEAŞ'lı yakalandı

  Suriye'den Tekirdağ'a gelip batıda sansasyonel eylem hazırlığı yaptıkları tespit edilen 2 DEAŞ'lı tutuklandı.
  • İHA
  • 15.11.2016 - 09:34
  Eylem hazırlığındaki 2 DEAŞ'lı yakalandı

  Eylem hazırlığındaki 2 DEAŞ lı yakalandı #1

  Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube ekiplerinin uzun süren takibi sonucu, Suriye’nin Halep şehrinden Tekirdağ’a gelen ve DEAŞ’ın sözde Suriye emiri ile irtibat halinde oldukları belirlenen A.O. M.C. ve M.E. isimli şüphelilerin bir dükkanda çalışmaya başladıkları tespit edildi.

  EYLEM HAZIRLIĞINDAKİ 2 DEAŞ'LI YAKALANDI

  Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından sıkı takibe alınarak, örgütün sözde Suriye emirinden talimat alarak sansasyonel eylem yapacakları öne sürülen A.O. M.C. ve M.E.’nin Tekirdağ’da kiralık olarak kullandıkları ev ve çalıştıkları iş yeri belirlendi. Terörle Mücadele Şube ekipleri, DEAŞ mensuplarının kaldıkları eve sabah saatlerinde operasyon gerçekleştirerek A.O. M.C. ve M.E.’yi gözaltına aldı.

  SÖZDE SURİYE EMİRİNDEN TALİMAT BEKLİYORLARDI

  A.O. M.C. ve M.E.’nin Tekirdağ Emniyet Müdürlüğündeki ifade işlemlerinde sözde Suriye emiri ile yaptıkları yazışmalar ele geçirildi. Arapça yazışmaların deşifresinde, A.O. ve M.C.’nin sözde Suriye emirinden talimat bekledikleri ve talimat gelmesi halinde batıda sansasyonel eylem gerçekleştirecekleri ortaya çıktı. Tekirdağ Adliyesine sevk edilen 3 şahıstan A.O ve M.C. tutuklanırken M.E. ise Tekirdağ İl Göç İdaresine kabul merkezine gönderildi. Öte yandan Cumhuriyet Savcısının duruma itiraz ederek M.E.’nin de tutuklanmasını talep ettiği öğrenildi.

  Eylem hazırlığındaki 2 DEAŞ lı yakalandı #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir