Petrol
112.87
0.37%
Euro
17.3837
-0.02%
Dolar
16.6088
-0.18%
Altın
973.78
0.08%
Borsa
2402
0.00%
Bitcoin
337.978
-1.13%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  Eyüpsultan'da iki bina arasındaki istinat duvarı çöktü

  İstanbul Eyüpsultan'da iki binanın arasında bulunan istinat duvarı büyük bir gürültü ile çökerken, binada oturnlar deprem olduğunu sanara kendilerini dışarı attı.
  • DHA
  • 28.03.2021 - 05:28
  Eyüpsultan'da iki bina arasındaki istinat duvarı çöktü

  Sakarya Mahallesi, Orhangazi Sokak'ta eğim nedeniyle 3 katlı bina ile 5 katlı binanın arasında bulunan istinat duvarı henüz belirlenemeyen bir nedenle büyük bir gürültü ile çöktü. Çöken duvar 3 katlı binada hasara neden oldu. Çökme nedeniyle bina sakinleri kendilerini sokağa attı. İhbar üzerine olay yerine polis ve zabıta ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen zabıta ekipleri çekmenin yaşandığı bölgeye güvenlik şeridi çekti.

  ÇÖKME ANINDA ODASINDA DERS ÇALIŞIYORDU

  Çökme sırasında 3 katlı binanın ikinci katında oturan üniversite öğrencisi Işıl Sıpçık yaşananları anlattı:

  "Daha önceden bir kırık vardı orada. Babam belediyeye, zabıtaya ulaşabileceğimiz her yere zaten şikayet etmişti. Ama gerekeni yapmadılar. Ben ders çalışıyordum gecenin bir vakti. Birden bire gürültüleri duydum. Kafamı kaldırdığımda bütün beton odamın içindeydi. Balkonum zaten beton dolu. Odam şu anda beton dolu. Yani ben uyuyor olsaydım kafama gelmişti beton parçaları, yaşamıyor olacaktım. Yatağımın üzerine geldi beton parçaları. Geçen sene geldiler, yapacağız dediler ama yapmadılar."

  Eyüpsultan da iki bina arasındaki istinat duvarı çöktü #1

  "DEPREM OLUYOR ZANNETTİK"

  Çökme esnasında uykusunda olan apartman sakini Mehmet Karakurt ise, şunları söyledi:

  “Bir gürültü, bir patırtı deprem oluyor zannettik, fırladık yataklarımızdan, baktık ki arka duvar komple aşağı iniyor. Yan duvar komple çöktü aşağıya. Binanın altı resmen boşaldı. Allahtan hava kuru, yağmur yağmıyor. Yoksa bina komple çökmüştü haliyle. Ben binanın son katında oturuyorum. Binayı komple boşalttık. Ama üstte tehlike yaşanan binada hala oturuluyor. Hiç kimse durumun ciddiyetinin farkında değil, görüyorsunuz ortada kimse yok. Saatlerdir sokaktayız."

  Çökmenin ardından olay yerine gelen Zabıta ekipleri ve belediye yetkilileri olayın gerçekleştiği bölgede inceleme yaptı.

  Eyüpsultan da iki bina arasındaki istinat duvarı çöktü #2

  Eyüpsultan da iki bina arasındaki istinat duvarı çöktü #3

  Eyüpsultan da iki bina arasındaki istinat duvarı çöktü #4

  Eyüpsultan da iki bina arasındaki istinat duvarı çöktü #5

  Eyüpsultan da iki bina arasındaki istinat duvarı çöktü #6

  Eyüpsultan da iki bina arasındaki istinat duvarı çöktü #7


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir