Petrol
111.9
1.09%
Euro
17.2879
-0.05%
Dolar
16.1085
0.20%
Altın
964.47
-0.18%
Borsa
2375
0.00%
Bitcoin
485.932
2.61%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Fatih'te şüpheli çanta paniği yaşandı

  Fatih'te polisi alarma geçiren çantanın sahibi polise rağmen, çantasını açarak "Bakın bomba yok" dedi.
  • İHA
  • 29.03.2016 - 19:49
  Fatih'te şüpheli çanta paniği yaşandı

  Fatih Millet Caddesi üzerinde seyyar satıcılık yapan 70 yaşındaki Memduh Öztürk, Çapa otobüs durağında çantasını unutarak namaza gitti. Seyyar satıcının unuttuğu çanta ise vatandaşların ihbarı üzerine polisi alarma geçirdi.

  BOMBA ŞÜPHESİ

  Olay yerine gelen emniyet ekipleri, çantanın içinde bir düzenek olabileceği ihtimali üzerine vatandaşları çevreden uzaklaştırdı ve çantayı emniyet şeridine aldı.

  Fatih'te şüpheli çanta paniği yaşandı VİDEO

  "SEYYAR SATICILIK YAPIYORUM"

  Olay yerindeki güvenliği sağlayan polisler, daha sonra bomba imha ekiplerini çağırdı. Ancak bomba imha uzmanı gelmeden seyyar satıcı Memduh Öztürk geldi ve çantanın kendisine ait olduğunu söyledi. Polis ve gazetecilerle bir süre konuşan 70 yaşındaki seyyar satıcı Öztürk, “Çanta bana ait. Ben burada seyyar satıcılık yapıyorum. Namaza gittim. Çantayı unuttuğumu sonradan fark ettim. Koşarak geri geldim. Beni burada herkes tanır. İçinde yüzük, kolye ve tesbih var” dedi.

  Fatih te şüpheli çanta paniği yaşandı #1

  UYARILAR ALDIRMADI: "BAKIN BOMBA YOK"

  Ancak emniyet ekipleri, her ihtimali göz önüne alarak bomba imha uzmanını beklemek istedi. Bu arada güvenlik şeridinden içeren yaşlı adam, polisin uyarılara aldırmayarak çantayı eline aldı. Polis eşliğinde çantayı açan Memduh Öztürk, “Bakın içinde benim malzemelerim var. Bomba yok” dedi. Çantanın içinden herhangi bir düzeneğin çıkmaması herkese rahat bir nefes aldırdı. Açılan çantanın boş çıkması üzerine çanta Memduh Öztürk’e verildi. Öztürk ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

  Fatih te şüpheli çanta paniği yaşandı #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir