Petrol
85.28
1.66%
Euro
19.365
0.55%
Dolar
18.63
0.02%
Altın
1.048
0.62%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
311.617
0.76%
12ºC
İstanbul
Hafif yağmur 12 C

  Fatma öğretmenin üvey oğlu, Atalay Filiz'i yalanladı

  Atalay Filiz'in, Fatma Kayıkçı'yı kimliğini deşifre edeceği için öldürdüğü yönündeki ifadesine, Cengiz Kayıkçı'dan yanıt geldi.
  • 13.06.2016 - 16:20
  Fatma öğretmenin üvey oğlu, Atalay Filiz'i yalanladı

  Fatma öğretmenin üvey oğlu, Atalay Filiz i yalanladı #1

  İstanbul ve Ankara'daki 3 cinayetin zanlısı olarak dün İzmir'de yakalanan Atalay Filiz'in Kartal Anadolu Adliyesi'ndeki işlemleri devam ediyor. İstanbul'da öldürülen tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'nın üvey oğlu Cengiz Kayıkçı, savcı tarafından ifadesine başvurulmak üzere adliyeye geldi.

  "MEDYADA ZEKİ OLARAK TANITILDI ANCAK GERİZEKALI"

  Adliye çıkışında basın mensuplarına bir açıklama yapan Cengiz Kayıkçı, "Sevinçliyiz ama buruk bir sevinç. Bu kadar kısa sürede yakalanacağını tahmin etmedim. İzmir'deydi; yurtdışına, Yunanistan'a kaçacağı söylentileri vardı. Bunların hiçbirine inanmadım. Bu şahıs medyada çok zeki olarak tanıtıldı ancak aksine gerizekalı... O kadar marifetli biri değil ailesi buna yardım etti. Onun için bu kadar kaçabildi, saklanabildi. Bu kez ailesi yardım etmeyince yakayı ele verdi" diye konuştu.

  ADLİYEDE KARŞILAŞMADI

  Bir gazetecinin "Adliyenin içinde karşılaştınız mı?" şeklindeki sorusuna Kayıkçı, "İfade için gelmiştim. Ancak şahıs burada olduğu için veremedim. Kendisi içeride odadaydı. Göremedim" diye yanıt verdi.

  Fatma öğretmenin üvey oğlu, Atalay Filiz i yalanladı #2Fatma Kayıkçı

  "ÇOK ZAYIFLAMIŞ, ÇÖKMÜŞ"

  Yakalandığında neler hissettiğiyle ilgili bir soruya ise Cengiz Kayıkçı, "Tuhaf oldum. 'Bu cani mi yaptı bunları' dedim kendi kendime. Çok zayıflamış, çökmüş. Ancak sonradan olanları duyduktan sonra 'bu adam her şeyi yapar', çünkü bu adam 'psikopat' dedim" şeklinde karşılık verdi.

  "BÖYLE BİR ŞEYDEN ŞÜPHELENSE İLK BİZE SÖYLERDİ"

  Cengiz Kayıkçı, emniyetteki ifadesinde cinayetleri işlediğini itiraf eden Atalay Filiz'in Fatma öğretmeni, kimliğini öğrendiği için öldürdüğü yönündeki ifadesinin gerçeği yansıtmadığını öne sürdü. Kayıkçı, "Böyle bir şey imkansız. Bu adam başkasının adına bir kimlik kullandığını görse sesini çıkarmadan bizi arar, babamı arar ya da komşusunu arardı. O ifade yalan. Böyle bir şeyden şüphelense ilk bize söylerdi" dedi. Cengiz Kayıkçı açıklamaların ardından adliyeden ifadesini veremeden ayrıldı.


  Görüş Bildir