Dolar
7.8048
0.0538%
Euro
9.0984
-0.0626%
Altın
1886.11
0.254%
Borsa
1121.17
-0.2668%
G. Altın
471.804
-0.0954%
Bitcoin
83499.75
-1.5241%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Fermani Altun'dan anlamlı konuşma

  Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Altun: İslam coğrafyasında yaşanan olumsuzlukların nedeni Ehl-i Beyt'ten uzaklaşma..
  • 22.09.2012 - 21:25
  Fermani Altun'dan anlamlı konuşma

  Fermani Altun dan anlamlı konuşma #1

  3. Uluslararası Nakibu'l Eşraf Seyyidler-Şerifler Buluşması İstanbul'da yapıldı. Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı'nda Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, Geylaniler Derneği Başkanı Seyyid Harun Geylani ile yurt dışından ve Türkiye'nin değişik yerlerinden çok sayıda kanaat önderi ve akademisyen katıldı.

  HZ. ALİ'NİN VERDİĞİ KARDEŞLİK ÖĞÜDÜ

  Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, yaptığı konuşmada, İslam coğrafyasında yaşanan olumsuzlukların altında Ehl-i Beyt'ten uzaklaşmanın yattığını söyledi. Hazreti Ali'nin insanlara verdiği kardeşlik öğüdünü hatırlatan Altun, "Bize düşen görev, Hz. Ali'nin bize verdiği İslam kardeşliği öğüdünü bütün insanlığa yaymaktır." dedi.

  "EHL-İ BEYT IŞIĞINDAN UZAKLAŞILDI"

  1400 yıl önce insanlığın kurtuluşa ermesi için Hz. Muhammed(sav)'in "Ümmetime sarılan kurtuluşa erer." mesajını hatırlatan Altun, "Bugün dünyadaki katliamların ve İslam dünyasında yaşanan olayların meydana gelmesinin en büyük sebebi İslam dünyasının Ehl-i Beyt ışığından uzaklaşmasıdır." diye konuştu.

  Dünya Ehl-i Beyt Vakfı olarak üzerlerine çok iş düştüğünün altını çizen Altun, bu tür toplantıları çoğaltmanın önemine vurgu yaptı. Altun, seyitler olarak Ehl-i Beyt ışığının yayılması için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

  "İNSANLIK KURTULMAK İSTİYORSA.."

  Bırifkan Tekkesi'nin mütevellisi ve Bırifkanlıların aile reisi adına konuşan Seyyid Vahidüddin Bırifkani ise "Şayet insanlık kurtulmak istiyorsa, Kur'an-ı Kerim'e ve Habibullah'ın sünnetine sahip çıkmalıdır. Bu sadece Müslümanlara değil dünya barışına katkıda bulunacaktır." ifadelerini kullandı.

  GEYLANİ: SEYYİTLER MÜSLÜMANLAR İÇİN DUA ETMELİ

  Geylaniler Derneği Başkanı Seyyid Harun Geylani de İslam coğrafyasının kan ağladığını, seyyid ve şeriflerin özellikle bu konuda dua etmesi gerektiğinin altını çizdi. Geylani, "Geçmişten günümüze seyyit ve şerifler hürmet ve saygıyla karşılanıyor. Onlar toplumda huzurun ve barışın teminatıdır. Bugün de yine aynı şekilde toplumun huzuru ve barışı için onlara fırsat verilmelidir." şeklinde konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir