Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
381.914
0.13%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  Fethiye'de gökyüzünde evlenme teklifi

  Fethiye'de gökyüzünde pankart açarak sevgilisine evlenme teklifi etti.
  • 21.10.2012 - 13:48
  Fethiye'de gökyüzünde evlenme teklifi

  Fethiye de gökyüzünde evlenme teklifi #1

  Muğla'nın Fethiye İlçesi'ndeki dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ'dan yamaç paraşütüyle tandem (ikili) atlayış yapan 34 yaşındaki İlker Saygılı, gökyüzünde pankart açarak kız arkadaşı İngiliz yazar 38 yaşındaki Kathy Hancook'a evlenme teklif etti. Büyük mutluluk yaşayan Hancook teklifi kabul ederken, çift bu anı şampanyayla kutladı.

  Ölüdeniz Beldesi'nde hediyelik eşya dükkanı işleten İlker Saygılı, geçen yıl tanışıp aşık olduğu İngiliz yazar Kathy Hancook'a evlilik teklif etmeye karar verdi. İngiltere'nin Leeds şehrinden tatil için gelen Hancook'a büyük bir sürpriz hazırlayan Saygılı, Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali kapsamında planını devreye soktu. Saygılı, kız arkadaşı Hancook'u, yamaç paraşütü yapmak için 1970 rakımlı Babadağ'ın zirvesine davet etti. Çift, Babadağ'ın 1700 metrelik pistinden 2 ayrı paraşüt pilotuyla tandem atlayış yaptı. Atlayış sırasında İlker Saygılı'ya Skysport paraşüt firmasından Hasan Cansız, Kathy Hancook'a ise Airborne paraşüt firmasından Şenol Arat eşlik etti.

  Fethiye'de gökyüzünde evlenme teklifi

  Fethiye de gökyüzünde evlenme teklifi #2

  500 METREDE PANKART AÇTI

  15 dakika yan yana uçtuktan sonra 500 metre yüksekliğe gelindiğinde İlker Saygılı, 'Benimle evlenir misin' yazılı pankart açtı. Gökyüzündeki pankartı gören Hancook, büyük şaşkınlık yaşadı. Bir süre daha yan yana uçtuktan sonra İlker Saygılı, Belcekız Plajı'na iniş yaparak Hancook'un inmesini beklemeye başladı. İlker Saygılı daha sonra iniş yapan kız arkadaşının parmağına önceden aldığı yüzüğü taktı. Uzun süre öpüşen çiftin mutluluğunu paraşüt pilotları şampanya patlatarak kutladı.

  'NORMAL BİR EVLİLİK TEKLİFİ DÜŞÜNMÜYORDUM'

  Evlilik teklifini uzun süredir planladığını anlatan İlker Saygılı, festival sayesinde planını gerçekleştirdiğini söyledi. Her şeyin istediği gibi gittiğini vurgulayan Saygılı, "Normal bir evlilik teklifi düşünmüyordum. Bu yüzden böyle bir sürpriz hazırladım. Pankartı açtıktan sonra gökyüzünde evlenme teklif ettim. Kathy'nin cevabı 'evet' oldu. Şimdi de yüzüğümüzü taktık. Gelecek yıl ekim ayında evlenmeyi düşünüyoruz" dedi.

  UMARIM BÖYLE DEVAM EDER

  Böyle bir teklif beklemediğini belirten Kathy Hancook ise "Uçtuğum için biraz korktum. Ama benim için çok heyecanlı ve mutlu bir uçuştu. Evlilik teklifini kabul ettim. Her şey çok güzeldi. Umarım böyle devam eder" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir