Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
729.952
-0.48%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  FETÖ mağduru genç: Teğmen olacaktım

  FETÖ mağduru genç: Teğmen olacaktım

  Sağlık muayenesinde "Askeri öğrenci olamaz" raporu verilen Ali Kolay, "Beni Harp Okulu'ndan ayırmasalardı şimdi teğmen olacaktım" dedi.
  • DHA
  • 27.07.2016 - 17:55

  Ailesiyle birlikte Kütahya'da oturan 22 yaşındaki Ali Kolay isimli genç, kendisinin de darbe girişiminde bulunan 'Fethullahçı Terör Örgütü' mağduru olduğunu söyledi.

  2008 yılında Maltepe Askeri Lisesi'ne girdiğini ve 2012 yılında mezun olup Kara Harp Okulu'nda eğitme başladığını anlatan Ali Kolay şöyle devam etti:

  "MUAYENEDE ASKERİ ÖĞRENCİ OLAMAZ KARARI VERDİLER"

  "2008 yılında Maltepe Askeri Lisesi'ne girerken yapılan sağlık kontrolünde hiçbir kusurum çıkmadı. 2012 yılına kadar da hiçbir büyük sağlık sorunu yaşamadım. 2012 yılında mezun olmamıza bir ay kala bizi Harp Okuluna geçişte yine sağlık kontrolüne aldılar. Orada da hiçbir sorun yaşamadık. Kara Harp Okulu birinci sınıfı bitirdikten sonra bize topçu ya da tankçı gibi sınıflara ayırmak için sınıflandırma adı altında sağlık muayenesine tabi tuttular. Normalde ikinci sınıftan sonra bu muayene yapılıyordu. Muayenede 11 klinikten 9 tanesinde sağlık kusurum çıktı ve hakkımda askeri öğrenci olamaz kararı verildi."

  FETÖ mağduru genç: Teğmen olacaktım VİDEO

  BENİ  OKULDAN AYIRDILAR, HEMŞİRELİK OKUYORUM

  Hiçbir sağlık probleminin olmamasına rağmen kendisine verilen olumsuz sağlık raporuyla Kara Harp Okulu'ndan ayrılmak zorunda kaldığını belirten Ali Kolay şu an Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü 3'üncü sınıfta okuduğunu söyledi.

  Kolay, "Üniversiteye kayıt yaptırırken de sağlık raporu aldım. Öncesinde ben merak ederek bir hastaneye giderek Check-up yaptırdım ve sonuçlarımın hepsi temiz ve sorunsuz çıktı. Askeriyede asılsız rapor verildiğini ve doktorların anlaşmalı olduğunu düşünüyorum. Zaten muayene öncesi takım komutanlarımız odaya giriyordu. Ön konuşma yaptıktan sonra bizleri alıyorlardı" diye konuştu.

  FETÖ mağduru genç: Teğmen olacaktım #1

  "KENDİ ARALARINDA SENİ HANGİ ABİ GÖNDERDİ GİBİ KONUŞMALARI OLDU"

  Maltepe Askeri Lisesi'ni bitirdikten sonra Kara Harp Okulu'na girdiğini ve burada ilk olarak kendilerini İzmir'de 1,5 ay süreli kampa aldıklarını anlatan Ali Kolay, "İntibak kampında askeri liselerden gelen öğrencilerin bazı konuşmalarına şahit olduk. Kendi aralarında 'Seni hangi abi gönderdi, hangi evlere gidiyordun? Ben o abiyi tanıyorum' şeklinde konuşmaları oldu" dedi.

  "HIRSIZLIK, EŞCİNSEL İLİŞKİ GİBİ YÜZ KIZARTICI SUÇLARLA İTHAM EDİLDİK"

  Askeri okul sürecisinde birçok öğrenciye çeşitli iftiralar atıldığını da öne süren Ali Kolay, "Hırsızlık, eşcinsel ilişki gibi kaldırılamayacak yüz kızartıcı suçlarla itham edildik. Öğrencilere uyumayarak eğitim yaptırılıyordu. Ben 4 gün boyunca defalarca bayıldım sinir krizleri geçirdim. Bizim asıl istediğimiz iadeyi itibar ve bize bunu yapan insanların adaletin gerektirdiği cezayı almalarıdır" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir