Petrol
96.39
-0.27%
Euro
18.2892
-0.05%
Dolar
17.8952
-0.30%
Altın
1.031
0.06%
Borsa
2785
0.00%
Bitcoin
417.680
-3.11%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  FETÖ'nün Avrupa'daki pazarlamacıları yakalandı

  FETÖ'nün Dışişleri Bakanlığı'ndaki Avrupa yapılanmasına yönelik soruşturmada, 29 şüpheliden 10'u yakalanarak gözaltına alındı.
  • AA
  • 07.12.2019 - 12:17
  FETÖ'nün Avrupa'daki pazarlamacıları yakalandı

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Dışişleri Bakanlığı'ndaki "Avrupa" yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltı kararı verilen 29 şüpheliden, 10'u yakalandı.

  BYLOCK KULLANANLAR TESPİT EDİLDİ

  Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin ByLock yazışma içerikleri analiz çalışmaları sonucunda, Dışişleri Bakanlığı'nda aktif olarak çalışan bir görevlinin söz konusu programı kullandığı tespit edildi.

  Soruşturmayı derinleştiren ekiplerin yaptıkları inceleme sonucunda örgütün Dışişleri Bakanlığı "mahrem imamı" E.Ş. tarafından kurulan, ''Pazarlamacılar'' adı altında bir ByLock grubunun olduğu öğrenildi.

  FETÖ nün Avrupa daki pazarlamacıları yakalandı #1

  ŞAHISLAR TESPİT EDİLDİ

  Elde edilen bilgilerin, Dışişleri Bakanlığı yetkilileri ile paylaşılmasının ardından Bakanlıktan gelen bilgilerle söz konusu gruptaki diğer FETÖ üyelerinin kimlikleri de tek tek tespit edildi.

  Kimliği tespit edilen şüpheliler arasında Dışişleri Bakanlığı bünyesinde Riyad, Berlin ve Paris büyükelçiliklerinde görev yapanlarla önceki dönemlerde Avrupa'daki büyükelçiliklerde çalışan, daha sonra görevine Ankara'da devam eden kişilerin de olduğu belirlendi.

  Öte yandan, zanlılar arasında ByLock grubundaki herkesle irtibatı olan ve Almanya'da yaşadığı belirlenen çift uyruklu (Türk ve Alman) kişi de tespit edildi. Söz konusu kişinin örgütün Avrupa sorumlusu olduğunun düşünüldüğü belirtildi.

  FETÖ nün Avrupa daki pazarlamacıları yakalandı #2

  29 ŞAHIS İÇİN GÖZALTI KARARI

  Riyad, Berlin ve Paris büyükelçiliklerinde görevli 3 şüphelinin de Ankara'ya geldiği bilgisi üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, 29 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

  FETÖ nün Avrupa daki pazarlamacıları yakalandı #3

  10 ŞÜPHELİ YAKALANDI

  Karar doğrultusunda harekete geçen ekipler, Ankara, İstanbul ve Bursa'da operasyon düzenledi. Aralarında yurt dışında görev yapan 3 büyükelçilik çalışanının da olduğu, sekreter ve başkatip pozisyonlarında görevli 5'i aktif 10 şüpheli gözaltına alındı.

  Gözaltına alındıktan sonra sağlık kontrolünden geçirilen ve Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen zanlıların, ifade işlemlerine başlandığı belirtildi.

  FETÖ üyesi 10 kişi yakalandı

  FETÖ nün Avrupa daki pazarlamacıları yakalandı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir